PES 2020 %100 CPU Kullanımı

Öncelikle herkese iyi akşamlar. PES 2020 oynarken CPU %100 oluyor. Bu da tabii zaman zaman oyun içinde donmalara sebebiyet veriyor.
Aslında Windows 10 1903 güncellemesinden sonra oyunlarda FPS ve performans düşüklüğü yaşadım. Güncellemeyi 2 kez kaldırdım ve tekrardan kurdum fakat aynı sorunlar devam ediyor. İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Sistem özellikleri:
  • i7 8750H 2.2GH
  • 16 GB-512 GB SSD
  • 1TB
  • GTX1070 8 GB
  • Ekran 144Hz

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese iyi akşamlar. PES 2020 oynarken CPU %100 oluyor. Bu da tabii zaman zaman oyun içinde donmalara sebebiyet veriyor.
Aslında Windows 10 1903 güncellemesinden sonra oyunlarda FPS ve performans düşüklüğü yaşadım. Güncellemeyi 2 kez kaldırdım ve tekrardan kurdum fakat aynı sorunlar devam ediyor. İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Sistem özellikleri:
  • i7 8750H 2.2gh.
  • 16 GB-512 GB SSD.
  • 1TB.
  • GTX1070 8 GB.
  • Ekran 144Hz.

Ultra ayarlarda oynuyorsaniz menuye geçme oyunu altda caliştirarak masaüstüne geçme esnasında kullanim değeri 90%lara çıkıyor evet. Bu normal değil bir tur optimizasyon sorunudur. Ama oyun içinde menuye girdiğinizde veya stadyum seyirci ağirlikli görüntüler de oranlar 80-90%lara çıkıyorsa normaldır. Maça donduğunuzde yeşil sahada zaten bende 50-65% oranlarda oluyor .(R5 3600 kullaniyorum bu arada) saha gözükürken o seviyelere cıkıyorsa sorun var demektir. Zaten PES 144 monitörlerde bile adam gibi çalişmiyor. Milyon tane ayar yapman gerekiyor NVIDIA denetim masasından. Yoksa lag oluyor.

1903 ile sorun olduğunu düşünüyorsun. Başka sürüm kurunca da fark olmayacak bence. Oyun içinde AfterBurner ile frekanslara baktın mı?
Recep bey bende de aynı sorun cpu ve gpu %100 den aşşağı inmiyor oyunda
Sistem:GTX1650 mobile Ram 8gb i5-9300h 2,40ghz temel 3,98 turbo ama oyun %100 kullanınca 3,20 ghz'e düşüyor

Aynı sorunu bende yaşıyorum böyle yırtılma gibi garip sesler geliyor oyun takılmıyor ama spiker sesleri oyun sesleri takılıyor çok garip çözemedim. Oyun içindeyken ne zaman görev yöneticisini açsam CPU tamamını kullanıyor.
win 10 kullanıyorsan 11 de dahil arama sekmesine oyun modu yaz tıkla sağ üstte garfik ayarları olacak ona bas aşşağıda göz at butonu var ona tıkla pes 2021 i seç dosya konumundan ayarlarıda seç ve oyunun tıkla sonra üstüne gel seçenekler var oradan yüksek performans yazanı seç bu gpu ya daha çok performansından yararlandırır donma falan olmaz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı