Çözüldü PES 2021 Dahili Intel GPU ile çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kayra607

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda GTX 1050 Ti var fakat PES 21'de Intel olarak gösteriyor ve orta grafiklerde bile 30 FPS alıyorum. Bunun neden nedir? Normal mıdır?

Masaüstü bilgisayar.

Dosya Ekleri

• sda.PNG
    sda.PNG
    2,3 KB · Görüntüleme: 73
Çözüm
BIOS'a girip "ıntegrated GPU - on" seçeneğini kapatman gerek. Yani dahili grafik birimini BIOS üzerinden deaktif etmen gerek. En basit ve garanti çözümü budur benim için.

Sağ olun deneyeceğim olursa çözüm olarak seçerim.

O zaman bir de NVIDIA'nın uygulamasından dene. NVIDIA panelinden kurcalarsan seçim menüsü var.

Onu daha önce yapmıştım ama olmamıştı.

BIOS'a girip "ıntegrated GPU - on" seçeneğini kapatman gerek. Yani dahili grafik birimini BIOS üzerinden deaktif etmen gerek. En basit ve garanti çözümü budur benim için.

BIOS girdim fakat senin dediğin gibi bir yer yok.
Sorunu çözdüm grafik ayarlarından PES'i ve settings dosyasını ekleyip yüksek performansı seçtim cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
Konu kapatılabilir.
Arkadaşlar bilgisayarımda GTX 1050 Ti var fakat PES 21'de Intel olarak gösteriyor ve orta grafiklerde bile 30 FPS alıyorum. Bunun neden nedir? Normal mıdır?

Masaüstü bilgisayar.
Windows arama çubuğuna "Grafik Ayarları" yaz. Oradan masaüstü uygulaması seçeneği altından PES'in .exe dosyasını bul ve "Yüksek Performans" ayarını aç.

Sağ olun deneyeceğim olursa çözüm olarak seçerim.

O zaman bir de NVIDIA'nın uygulamasından dene. NVIDIA panelinden kurcalarsan seçim menüsü var.

Onu daha önce yapmıştım ama olmamıştı.

BIOS girdim fakat senin dediğin gibi bir yer yok.
Sorunu çözdüm grafik ayarlarından PES'i ve settings dosyasını ekleyip yüksek performansı seçtim cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
Konu kapatılabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı