Çözüldü PES 2021 siyah ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

aktaas

Hectopat
Daha fazla  
Sistemin Ryzen 5 3500X, RX 570 8 GB ve 8 GB RAM.
Steam'den satın aldım oyunu ve 2 saati geçti geri de iade edemiyorum.

CpPP4yg - Imgur.png

Ve oyunu ne kadar görev yöneticisinden de kapatsam çalışmaya devam ediyor. Bu yüzden iki saati de geçti iade edemiyorum. Her deneme için bilgisayarı restart atmam gerekiyor. 20 denememde bir şaşırtıcı bir şekilde açıldığı için sorunun driver olduğunu da düşünmüyorum. Yardım edecek herkese şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Nasıl çözdüğünüzü anlatır mısınız?

Dostum şöyle ben işletim sistemimi SSD'ye yani C ye kurmuştum fakat Steam ve içindeki oyunlar harddiskimdeydi yani D'de. PES'in kurulumunda hem program files hem de program data'ya kurulum yaptığını hatırladım ve pesimi silip Steam'de C'de de kullanabilecek bir klasör açtım ve PES'i işletim sistemimin kurulu olduğu yerdeki klasöre yükledim. Beklediğim gibi hiçbir sorun çıkarmadı ve şu an sorunsuz oynuyorum.
SSD de sorun olabilir ama genelikle bu tarz sorunların nedeni yanlış dosyaya yüklemiş olabilirsin ona özel bir klasor açıp silip tekrardan yükleyebilirsin eğer olmuyorsa büyük ihtimalle Epic Games başlatmıyor olabilir

SSD de sorun olabilir ama genelikle bu tarz sorunların nedeni yanlış dosyaya yüklemiş olabilirsin ona özel bir klasor açıp silip tekrardan yükleyebilirsin eğer olmuyorsa büyük ihtimalle Epic Games başlatmıyor olabilir

Bugün 3 defa dosya doğrulama yaptım yine olmadı. Sonrasında driverları DDU ile temizleyip 2019 ve 2020 AMD driverlarını indirdim yine bir sonuç alamadım. 2 defa da oyunu silip baştan yükledim yine bir yarar sağlamadı. Oyun harddiske kurulu olduğu için SSD ile bir sorun olduğunu düşünmüyorum ve Epic Games oyun açarken açık olmuyor görev yöneticisinden de kontrol ediyorum. Bilmiyorum nasıl çözeceğim bunu.
Sorunu çözdüm konuyu kapatabilirsiniz

Nasıl çözdüğünüzü anlatır mısınız?

Dostum şöyle ben işletim sistemimi SSD'ye yani C ye kurmuştum fakat Steam ve içindeki oyunlar harddiskimdeydi yani D'de. PES'in kurulumunda hem program files hem de program data'ya kurulum yaptığını hatırladım ve pesimi silip Steam'de C'de de kullanabilecek bir klasör açtım ve PES'i işletim sistemimin kurulu olduğu yerdeki klasöre yükledim. Beklediğim gibi hiçbir sorun çıkarmadı ve şu an sorunsuz oynuyorum.

Çözüm

Geri
Yukarı