PES 2021 süper lig neden 18 takım?

reredo

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bildiğiniz gibi süperlig bu yıl 21 takım fakat PES 21'de şu an 18 takım var. Fotoğrafta söylenen veri güncellemesi ile kalan 3 takım eklenir mi sizce? Aralarında süperlig'in de olduğu ligleri 22 Ekim'de 20-21 sezonuna güncelleyeceğiz demişler.

Screenshot_2020-09-30-12-58-20-072_com.android.chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Pes bitti artık konami de ilgilenmiyor. FIFA'da öyle değil FIFA 16'dan beri FIFA daha iyi tavsiyem FIFA oynamanız.

Kesinlikle. Küçüklüğümden beri pes fanıydım. Eskiden oynayışı falan çok güzeldi, oynayışının iyi olmasından dolayı lisans işlerini o kadar sorun etmiyordum. Faka gittikçe gol atmayı daha da zorlaştırdılar. Barça gibi atak yapıyorum yön verip şut atıyorum, ya kaleci saçma sapan bir şekilde kurtarıyor ya da saçma şekilde dışarı gidiyor top. Bir de en sinir olduğum konu peste mesela 78'lik bir adam 90'lık topçudan daha iyi oynuyor, artık grafik hariç pesin savunulacak bir tarafı yok. 2 senedir FIFA oynuyorum, daha mutluyum. Kanser olmuyorum, hiç olmazsa gol yediğimde oyunun hatasından değil kendi hatamdan yiyorum.

Kesinlikle. Küçüklüğümden beri pes fanıydım. Eskiden oynayışı falan çok güzeldi, oynayışının iyi olmasından dolayı lisans işlerini o kadar sorun etmiyordum. Faka gittikçe gol atmayı daha da zorlaştırdılar. Barça gibi atak yapıyorum yön verip şut atıyorum, ya kaleci saçma sapan bir şekilde kurtarıyor ya da saçma şekilde dışarı gidiyor top. Bir de en sinir olduğum konu peste mesela 78'lik bir adam 90'lık topçudan daha iyi oynuyor, artık grafik hariç pesin savunulacak bir tarafı yok. 2 senedir FIFA oynuyorum, daha mutluyum. Kanser olmuyorum, hiç olmazsa gol yediğimde oyunun hatasından değil kendi hatamdan yiyorum.

Ben futboldan anlamam hocam. Sadece gördüklerimi yaşadıklarımı söylüyorum oyun bu o kadar da zor olmamalı oyun motoru hesaplıyor topun nereye gitmesi gerektiğini.

Pes bitti artık konami de ilgilenmiyor. FIFA'da öyle değil FIFA 16'dan beri FIFA daha iyi tavsiyem FIFA oynamanız.

Benim tercihim de FIFA yıllardır en çok onu oynadım ama 420TL verecek halim yok. EA Play'e eklenince veya 100TL olunca alırım şu an için imkanı yok.

Tamamen zıt görüşteyiz. Bir tarafta gerçeklilik arayan ben diğer tarafta gerçekçilik dışı bir oyun isteyen sen. Ben nasıl daha gerçekçi olur oyun daha az gol daha az pozisyon aynı gerçek maçlardaki gibi arada 0-0 biten maçlar bekliyorum pes ve fifadan sen ise tamamen vurduğum gol olsun alayım robbeni 10 kişiyi geçip gol atayım mçlar 15-10 filan bitsin istiyorsun Çok ilginç gerçekten :)

Tamamen zıt görüşteyiz. Bir tarafta gerçeklilik arayan ben diğer tarafta gerçekçilik dışı bir oyun isteyen sen. Ben nasıl daha gerçekçi olur oyun daha az gol daha az pozisyon aynı gerçek maçlardaki gibi arada 0-0 biten maçlar bekliyorum pes ve FIFA'dan sen ise tamamen vurduğum gol olsun alayım robbeni 10 kişiyi geçip gol atayım mçlar 15-10 falan bitsin istiyorsun çok ilginç gerçekten :)

Vurduğum gol olsun, 15-10 gol atayım istemiyorum, yanlış anlaşıldım galiba. Maçta çok nadirde olsa hızlı paslarla 15-20 pas yapıp kalenin dibine kadar geliyorum ve adam kalenin dibinden uzaya dikiyor topu, tamam bir tarafta gerçekçiliği var adam yoruldu düzgün vuramadı, ama yani topu uzaya kadar dikecek gücün var, ama küçücük dokunup kaleye yuvarlayacak kadar gücün yok, peste adam yorgunken topu uzaya dikiyor. FIFA'da ise ya yavaşca yuvarlıyor ya da yetişemeyip gol olmuyor. Yoksa ben de çok gollü maçları değil de dişe diş geçen son dakikalarda sonucun belirlendiği maçları seviyorum. 0-0 olayına da gelince gerçek hayatta dişe diş geçen iyi oynanan ama 0-0 biten maçları 90 dakika seyrederim ama oyunu iyi oynayıp maç 0-0 bitecekse ben oynamam öyle oyun. Kanser olurum ben. Bilgisayar karşısında veya kafelerde biriyle karşılıklı oynuyorsam kazanmak için oynarım. İsterse 30 şut çeksin 30'u da güzel olsun o atamadıktan sonra ben maçı 1 gol farkla da kazanmış olsam bile o kazanma duygusu yetiyor bana.:) ama şunu söylemem gerek 4'ya da 6 kişi oynayacaksak kafede kesinlikle pes oynarız, çünkü anlamadığım bir nedenden dolayı çoklu oynarken pes daha fazla sarıyor. Bir de benim peste bazı overrated takımlarım var o takımlar FIFA'da iş görmüyor. O overrated takımları alıp insanları deli etmek çok hoşuma gidiyor🤣

FIFA'dan mümkünse uzak durulmalı. FIFA 16'ya kadar "futbol simülasyonu" kıvamında akıyordu FIFA. Fakat 17 ile birlikte geçilen DICE motoruyla FIFA serisi para tuzağı, P2W olma yolunda hızla ilerliyor. Tamamen FUT'a odaklanılmış durumda FIFA serisi. Kariyer, oyuncu modları hatalar, yanlışlar ile dolu.

Keza PES serisi de 13'den sonra dibe doğru batmaya başladı. KONAMI'nin bu yıl aldığı PES 22 kararıyla birlikte bir çıkış yakalama ihtimali var. Artık bir şeyler yapmak zorundalar zaten.

PES'in kötülüğü, EA'nın para hırsıyla birlikte FIFA serisi yukarıda söylediğim gibi para tuzağı durumunda şuan. Oynarken zevk almıyorsunuz. Tam tersine psikolojik savaş veriyorsunuz elinizde gamepad ile. Üstelik fiyatlar bu durumdayken FIFA alınmasını asla önermiyorum.

Keza pes serisi de 13'den sonra dibe doğru batmaya başladı. Konamı'nin bu yıl aldığı PES 22 kararıyla birlikte bir çıkış yakalama ihtimali var. Artık bir şeyler yapmak zorundalar zaten.

Bir düşünceye ne kadar katılınabiliyorsa o kadar katılıyorum. FIFA'da artık eskisi gibi değil. Pesten 22'de çok şey bekliyorum. Ayrıca bence de bir şeyler yapmalılar artık. Dortmund geri gelsin ben okeyim başka bir şey istemiyorum.

Geri
Yukarı