PES 2021 V-Sync'de anlık takılıyor

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
PES 2021’de V-Sync açık 144 sabit oynuyorum. Neden bilmiyorum ama oyun içinde nadiren 142’ye düşüyor FPS ve anlık takılıyor oyun çok hafif. Bu V-Sync’den dolayı olan bir şey mi?

images (6).jpeg
Ekranda bu şekilde kırılmalar oluyor mu pes 2021 oynarken ?

Oyun içinden Vsync açarsam olmuyor ama harici bir yerden mesela rivatuner programınızdan yaparsam oluyor.
Büyük ihtimal V-sync den dolayı. V-sync açtığında FPS düşer ve sabit kalır örneğin 60 FPS alıyorsun 50 ye düşer ve 50 de sabit kalır. Kısacası V-sync ekran kırılmalarını engeller daha net bir görüntü sunar fakat FPS i düşürür.

Hakikaten işe yaradı iki gündür bu sorunla uğraşıyorum bi türlü çözemedim ama bu tavsiyen işe yaradı her hangi bi anlık takılma sorunu yok gayet akıcı bi şekilde oyunu oynuyorsunuz teşekkür ederim

Büyük ihtimal V-sync den dolayı. V-sync açtığında FPS düşer ve sabit kalır örneğin 60 FPS alıyorsun 50 ye düşer ve 50 de sabit kalır. Kısacası V-sync ekran kırılmalarını engeller daha net bir görüntü sunar fakat FPS i düşürür.
FPS'i düşürmez. Monitörün hz kaç ise ona sabitler. Fps düşüyorsa sistemin sorunudur.

Bunun Vsync ile alakası yok.
Zamanında benim de başıma gelmişti, Vsync açık kapalı her türlü denemiştim.
Tek çaresi var.
Görev Yöneticisinden Pes21 ayrıntılar ve benzeşmesi ayarla deyip cpu0 tikini kaldırmayı denediniz mi?
Onu da yukarıdaki mesajımda yazmıştım.
Oyunu başlattığınızda alt tab yapıp bunu yapacaksınız.
Sorun ortadan kalkıyor.

Geri
Yukarı