PES 2021'de çok yüksek kaynak kullanımı

• Konuyu başlatan fixit
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B

fixit

Kilopat
Merhabalar PES 2021 oyununda bilgisayarımın(Tulpar T5 V19.2) kaynak kullanımı çok yükseliyor. Sıcaklık değerleri de aynı şekilde. Bu durum bana hiç normal gelmedi sonuçta çok ağır bir oyun sayılmaz. Hatta bazen bu değerler(CPU ve GPU kullanımı) %100'e kadar çıkabiliyor. Nedeni nedir?

İşlemci: Intel i7-10750H
Ekran kartı: Nvidia RTX2060 6GB GDDR6 Refresh 192-Bit DX12 Refresh (2020 Sürümü)
Ram: 16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz

Oyun ayarları şu şekilde:

ayarlar.PNG

Monster kontrol merkezinde ki güç ayarlarında Turbo mod seçili Turbo fan açık şekilde:

asseeee.PNG

Durum böyle:
pes 2.PNGpes 3.PNGpes 4.PNGpes 6.PNGpes 22.PNGpes 3000.PNG

Hocam dizüstüler öyle hep PES'de olsa ısınıyor bence sıkıntı yok. Hem ben masaüstü kullanıyorum PES oynarken benim de kullanım yüksek ekran kartım 1660S Pes garip biraz.

Hocam dizüstüler öyle hep PES'de olsa ısınıyor bence sıkıntı yok. Hem ben masaüstü kullanıyorum PES oynarken benim de kullanım yüksek ekran kartım 1660S Pes garip biraz.
Hocam bu kadar yüksek mi oluyor gerçekten? İşlemci ve ekran kartım çoğu zaman %100'leri görüyor. Sıcaklık desen aynı şekilde çok yüksek 90 derecenin üstüne çıkıyor, bilgisayara dokunulmuyor. Beni biraz endişe ettirdi.

Hocam bu kadar yüksek mi oluyor gerçekten? İşlemci ve ekran kartım çoğu zaman %100'leri görüyor. Sıcaklık desen aynı şekilde çok yüksek 90 derecenin üstüne çıkıyor, bilgisayara dokunulmuyor. Beni biraz endişe ettirdi.
Hocam dizüstü PC arkadaşıma aldık Rog Strıx çok para verdik ama aynısı onda da oldu dizüstüler öyle hep. PES'de biraz garip benim de ekran kartı %100 oluyor genelde tahmin ettiğimden sıkıntılı çıktı benim de. Mesela FIFA öyle değil daha az kullanıyor ama PES öyle maalesef.

Hocam dizüstü PC arkadaşıma aldık Rog Strıx çok para verdik ama aynısı onda da oldu dizüstüler öyle hep. PES'de biraz garip benim de ekran kartı %100 oluyor genelde tahmin ettiğimden sıkıntılı çıktı benim de. Mesela FIFA öyle değil daha az kullanıyor ama PES öyle maalesef.
Hocam ben başka oyunlar yükleyip öyle deneyeyim en iyisi. Sanki bilgisayar arka planda mining yapıyor gibi? Şimdi virüs-malware taraması yaptım bir sorun yok. Canını çıkardı adeta bilgisayarın bu PES 2021. Ne oyunmuş ama!

Hocam ben başka oyunlar yükleyip öyle deneyeyim en iyisi. Sanki bilgisayar arka planda mining yapıyor gibi? Şimdi virüs-malware taraması yaptım bir sorun yok. Canını çıkardı adeta bilgisayarın bu PES 2021. Ne oyunmuş ama!
Bence de hocam farklı oyun dene ona göre bakalım. Mining yaptığını sanmıyorum. Bence normal değerler.

Geri
Yukarı