PES 2021'den çıkınca i5-4460 ve GTX 750 Ti sistem kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

GovernorF1

Decapat
Daha fazla  
Sistem:
  • Windows 10.
  • i5-4460
  • 8 GB RAM. GTX750 Ti 4 GB.
Bilgisayarimda bir sorun mu var, anlamadim. Yani PES 2021 oynuyorum, sonra Alt Tab atiyorum, masaustu kasiyor ama GTA 5 veya Rainbow Six oynarken herhangi sorun olmuyor. Masaustunde ne kasma ne donma. Sorun sizce neden? Bana Pes'ten gibi geliyor. Cevap verirseniz sevinirm.

Sistem:
  • Windows 10.
  • i5-4460
Bilgisayarimda bir sorun mu var, anlamadim. Yani PES 2021 oynuyorum, sonra Alt Tab atiyorum, masaustu kasiyor ama GTA 5 veya Rainbow Six oynarken herhangi sorun olmuyor. Masaustunde ne kasma ne donma. Sorun sizce neden? Bana Pes'ten gibi geliyor. Cevap verirseniz sevinirm.
Sistem boğuluyor olabilir. System Agent'in IccMax değeri fazla düşük ise sistem adeta düşük frekansta kalır.

Bunu uzaktan anlamak zor. ThrottleStop yükleyin. Ana Ekrandan "On top" kutusunu tikleyin. Ardından PES 2021 girin. Oyundan çıkınca da bana Limits sekmesini atın.

Sistem:
  • Windows 10.
  • i5-4460

Bende de, Detroit ve RDR2 kasıyor ama Pes 2021 kasmıyor. Hocam V-Sync kapalı ise açın onu, belki düzelebilir.

Sistem:
  • Windows 10.
  • i5-4460
Ceza yemişsiniz.

Öyleyse kısa geçelim. ThrottleStop yükleyin. Ana ekranda FIVR sekmesine girin. Her sistemde olmayabilir o sekme. FIVR sekmesine girebiliyor iseniz ekranın orta üst kısmında genelde 5 adet birim olur. CPU Cache, CPU Core gibi.

Sırası fark etmez ama rehberlik olsun diye sırasıyla belirteyim.

İlk System Agent'i seçin. Ardından altında "Unlock..." diye başlayan kutusunu tikleyin. IccMax'ı göreceksiniz aşağıda. Onu maksimum değere getirin. Apply'a basın.

Tüm birimler için IccMax değerini bu şekilde maksimum değere çıkarın. Apply'a basmayı unutmayın. Dilerseniz ekran görüntüsü de atarsınız ceza bitince.

Geri
Yukarı