Peşin ödeme bankaya taksit yaptırılabilir mi?

Cemm1211

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 - RX 6650XT - 16 GB RAM - 500 GB SSD - EX-A320M
Merhaba sahibinden adlı sitede bir tane sistem mevcut bu sistemi alacağım fakat ilan sahibi peşin istiyor. Bu şekilde bankadan peşin verip bankaya taksit yapabilir miyim? En fazla kaç taksit yapabilirim? Bu konuları hiç bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Merhaba sahibinden adlı sitede bir tane sistem mevcut bu sistemi alacağım fakat ilan sahibi peşin istiyor. Bu şekilde bankadan peşin verip bankaya taksit yapabilir miyim? En fazla kaç taksit yapabilirim? Bu konuları hiç bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Bankaya göre değişir fakat 1 sene önce 5 K değerin de bir kasa alırken taksitlendirme seçeneğini unutup tek seçim yaptım. Sonrasın da bankayı arayıp taksitlendirme isteyince bunu yapamayacaklarını söylediler. Bence öyle bir şey olmaz.

Eğer satıcı esnaf gibi bir şey ise ve kredi kartı ile çektirebilirsen belki bankandan taksitlere böldürebilirsin ama fiyat farkı, faiz vs. binebilir. Eğer direkt toplu parayı yollamanı istiyor ise de kredi çekersin. Onda da faiz olur.

Kredi kartı veya havale ile ödemeden söz etmiyorsunuz herhalde. Nakit para mı gerekiyor? Banka ancak ihtiyaç kredisi verir. O da onaylanırsa. Kaç taksit olacağını siz belirlersiniz. Ona göre de vade farkı, yani faiz ödersiniz. Ödeme şeklinin tam olarak nasıl olacağını anlamadım açıkçası. Kredi kartı mı, elden nakit mi, nasıl olacak?

Kredi kartı veya havale ile ödemeden söz etmiyorsunuz herhalde. Nakit para mı gerekiyor? Banka ancak ihtiyaç kredisi verir. O da onaylanırsa. Kaç taksit olacağını siz belirlersiniz. Ona göre de vade farkı, yani faiz ödersiniz. Ödeme şeklinin tam olarak nasıl olacağını anlamadım açıkçası. Kredi kartı mı, elden nakit mi, nasıl olacak?
Kredi kartı.

Hocam 6000TL olarak anlaştık bir sistemde fakat 6000 birikmişliğim yok, 2.el olarak alıyorum sistemi ilan sahibi paranın direk ödenmesini talep ediyor bundan bahsediyorum.

O zaman zaten satıcının GET ile ilan açması ve taksit imkanını ilanda sunması gerekiyor. Kendisi parayı her halükarda peşin almış olacak. Onu bağlayan bir konu yok. Size sadece kaç taksit yapmak istediğinizi seçmek kalır. Bu noktada ilanı yanlış anlamış olabilirsiniz. Peşin parayı elden veya havale şekli istediğini belirtmiş olabilir.

Kredi kartı ile peşin ödeme yaptığınızda, banka size dönem borcunun görüldüğü sayfada taksit imkanı sunabiliyor. Ve bunu tabii ki yine belli faiz karşılığı yapıyor. Bankadan bankaya farklılık gösterir. Taksit imkanı sunmayadabilirler.

Her türlü aynı kapıya çıkacak olduğu için ihtiyaç kredi çekip, havale veya nakit ödeme yapabilirsiniz. Yalnız satıcıya o kadar kolay güvenilmez. Ürünü garantiye almadan ödeme yapmayın sakın.

Önerim satıcıya GET ve taksit imkanı sunan ilan açmasını söylemeniz. Yalnız Sahibinden bu ilan için komisyon keser. Size daha fazla ödeme çıkmış olur. Fakat kredi kartı ile taksit yapabilmiş olursunuz. Para da peşin olarak satıcıya aktarılır. Buna yanaşmıyorsa zaten o satıcıdan ürün almak güvenilir olmaz.

O zaman zaten satıcının get ile ilan açması ve taksit imkanını ilanda sunması gerekiyor. Kendisi parayı her halükarda peşin almış olacak. Onu bağlayan bir konu yok. Size sadece kaç taksit yapmak istediğinizi seçmek kalır. Bu noktada ilanı yanlış anlamış olabilirsiniz. Peşin parayı elden veya havale şekli istediğini belirtmiş olabilir.

Kredi kartı ile peşin ödeme yaptığınızda, banka size dönem borcunun görüldüğü sayfada taksit imkanı sunabiliyor. Ve bunu tabii ki yine belli faiz karşılığı yapıyor. Bankadan bankaya farklılık gösterir. Taksit imkanı sunmayadabilirler.

Her türlü aynı kapıya çıkacak olduğu için ihtiyaç kredi çekip, havale veya nakit ödeme yapabilirsiniz. Yalnız satıcıya o kadar kolay güvenilmez. Ürünü garantiye almadan ödeme yapmayın sakın.

Önerim satıcıya get ve taksit imkanı sunan ilan açmasını söylemeniz. Yalnız sahibinden bu ilan için komisyon keser. Size daha fazla ödeme çıkmış olur. Fakat kredi kartı ile taksit yapabilmiş olursunuz. Para da peşin olarak satıcıya aktarılır. Buna yanaşmıyorsa zaten o satıcıdan ürün almak güvenilir olmaz.

Teşekkür ederim hocam desteğin için.
O zaman zaten satıcının get ile ilan açması ve taksit imkanını ilanda sunması gerekiyor. Kendisi parayı her halükarda peşin almış olacak. Onu bağlayan bir konu yok. Size sadece kaç taksit yapmak istediğinizi seçmek kalır. Bu noktada ilanı yanlış anlamış olabilirsiniz. Peşin parayı elden veya havale şekli istediğini belirtmiş olabilir.

Önerim satıcıya get ve taksit imkanı sunan ilan açmasını söylemeniz. Yalnız sahibinden bu ilan için komisyon keser. Size daha fazla ödeme çıkmış olur. Fakat kredi kartı ile taksit yapabilmiş olursunuz. Para da peşin olarak satıcıya aktarılır. Buna yanaşmıyorsa zaten o satıcıdan ürün almak güvenilir olmaz.

Hocam son bir sorum. Dediğiniz get imkanlarına baktım orada kartıma özel bir taksitlendirme bulamadım büyük ihtimalle ihtiyaç kredisine başvuracağım ama burada çıkma olanağı nedir? Herhangi bir yerde çalışmıyorum öğrenciyim bana çıkar mı?

Son düzenleme:
Çok yüksek tutarlar olmadığı sürece onay verilebilir. 6.000TL fazla bir tutar değil. Yalnız ailenizden birisinin bu krediyi çekmesi daha iyi olur. Öğrenci olduğunuzdan dolayı çalışan birini kefil olarak görmek isteyebilirler. 18 yaşından büyük değilseniz zaten vermezler. Detayları bankalara sorarak öğrenmeniz gerek.

Geri
Yukarı