Peugeot 3008 Sunrooftan su alma problemi

özgür ünsal

Femtopat
Daha fazla  
2019 model Peugeot 3008 aracım 1 senedir sunrooftan güneşliğe su akıtıyor. Gezmediğim sunroofcu, Camcı kalmadı en son sunrooftaki fitillerde çatlak olduğu söylendi değiştirilip yenisi takıldı ve silikonlandı fakat çözüm olmadı. Servise giden birçok kişi 50k masraf çıkarıyorlar sunroof değişecek deyip gönderiyorlar diyor aynı durumla bende karşı karşıya kaldım. Başına gelen veya farklı yorumu olan biri var mıdır?

Volvo aracımızda 2 defa başımıza geldi, bizde de sağ ön direk kaplamasın ıslanıyordu. İlkinde Sunroof'un camını tutan metal çerçevenin bir tarafında hafif açılma olduğu için buradan içeri su alıyordu ve biz komple çıkma sunroof alıp değiştirdik. Şimdide bu yıl tekrarladı bu sefer ise Sunroof'un su tahliye kanallarına yaprak girdiği için yapmış. Şahsi önerim bu tahliye kanallarına su vererek aktif olup olmadıklarını kontrol etmek, genellikle lastik civarında çıkışları olur.

Volvo aracımızda 2 defa başımıza geldi, bizde de sağ ön direk kaplamasın ıslanıyordu. İlkinde Sunroof'un camını tutan metal çerçevenin bir tarafında hafif açılma olduğu için buradan içeri su alıyordu ve biz komple çıkma sunroof alıp değiştirdik. Şimdide bu yıl tekrarladı bu sefer ise Sunroof'un su tahliye kanallarına yaprak girdiği için yapmış. Şahsi önerim bu tahliye kanallarına su vererek aktif olup olmadıklarını kontrol etmek, genellikle lastik civarında çıkışları olur.
denedim kankacım onuda denedim su gidiyor aşşağıdan boşalıyor içine demir tel sokup pislik vardır diye zorladım sonra su döktüm kanallarda bir sıkıntı yok, camı değiştirmiştim en son acaba slikonu düzgün atamadılar mı diye düşünüp ona bile baktırdım yani son 6 aydır çözüm bulamadım artık kafayı yiyeceğim döşeme baktıkça ağlayasım geliyor..

Yeni konular

Geri
Yukarı