Pfizer-Biontech Covid-19 aşısı için 3. doz aşılamaları bugün başladı

Öncelikli olarak risk grubunda bulunan vatandaşlarımızdan başlanmak üzere 2 doz olmuş ve üzerinden en az 6 ay geçmiş vatandaşlarımıza 3. doz aşılama bugün başladı. Hastalıktan uzak, pandeminin etkilerinin azaldığı günler dilerim.

Kaynak:
Ben yaklaşık 1 ay önce böyle bir konu açmıştım. 6. aydan sonrası için bir doz daha aşı yapılmasına yönelik Stanford Üniversitesi araştırma yapmıştı. Onun da konu linki:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu aşılara güvenen neye dayanarak güveniyor anlamıyorum. 6 ayda bir aşı olacaksınız konusunu yavaş yavaş gündeme getirmeye başladılar. Hiç güvenilir gelmiyor. Aşı olanlar ölüyor, hastalığı ağır geçiriyor. Ne bileyim bi aşı bu kadar pasif olmamalı bence. Güvenmiyorum, aşı olmadım, olmayı da düşünmüyorum.

Bu aşılara güvenen neye dayanarak güveniyor anlamıyorum. 6 ayda bir aşı olacaksınız konusunu yavaş yavaş gündeme getirmeye başladılar. Hiç güvenilir gelmiyor. Aşı olanlar ölüyor, hastalığı ağır geçiriyor. Ne bileyim bir aşı bu kadar pasif olmamalı bence. Güvenmiyorum, aşı olmadım, olmayı da düşünmüyorum.

Bundan önceki aşılara neden güvendiysem o sebeple güveniyorum. Ayrıca aşı ölüm oranını azıcık bile azatsa olunur, %50 ölmek ve %40 ölmek arasında seçim yapacak olsan hangisini seçerdin.

@AidenPearce ben de ilk başta güvenmiyordum hocam. Sonrasında bir tıpçı arkadaşımın ödevine yardımcı olma amaçlı ABD, İngiltere ve Avustralya üniversitelerinden makaleler çevirdim. Endişelenecek bir şey olmadığını gördüm.

@AidenPearce ben de ilk başta güvenmiyordum hocam. Sonrasında bir tıpçı arkadaşımın ödevine yardımcı olma amaçlı ABD, İngiltere ve Avustralya üniversitelerinden makaleler çevirdim. Endişelenecek bir şey olmadığını gördüm.

mRNA aşısı çoğunlukla tercih edildiği için ortada saçma teorilerden dolayı yorumlar yok mu hocam?

mRNA aşısı çoğunlukla tercih edildiği için ortada saçma teorilerden dolayı yorumlar yok mu hocam?
Hocam yorum yapanların büyük çoğunluğuna baktığım zaman tıp ile uzaktan yakından alakası olmadığını görüyorum. Elinde kanıtlar ile mRNA şu şekilde zarar verecek diyen bir akademisyen ile veya doktor ile karşılaşmadım. Benim tek takıldığım konu Türkiye'de muvafakatname imzalatmaları.

Hocam yorum yapanların büyük çoğunluğuna baktığım zaman tıp ile uzaktan yakından alakası olmadığını görüyorum. Elinde kanıtlar ile mRNA şu şekilde zarar verecek diyen bir akademisyen ile veya doktor ile karşılaşmadım. Benim tek takıldığım konu Türkiye'de muvafakatname imzalatmaları.
Bizim toplumu bilirsiniz. Bilimsel bulgulara dayalı veriler veyahut belgelerin yerini dedikodular yer ediniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı