PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası

maviekranyiyen

Femtopat
Daha fazla  
İlk basta minidump dosyalarımı paylaşacağım ama ilk basta bilgisayarım yönetici olarak hiçbir şey açmıyor "pen_lıst_corrupt" hatası aldıgım gibi bilgisiyarımı kapatacağım ama mavi ekran yiyorum. Memtest86 ile PC test edilemiyor, daha dogrusu D: Diskim Memtest86'da gözükmüyor. Benim araştırmalarıma göre bellekte sıkıntı var ama anlayamadım. Son olarak PC'yi hata ayıklamamayı açınca INVALID_KERNEL_HANDLE hatası alıyorum ama sadece "pen_lıst_corrupt tun" minidumpu var.

tmm anladım heralde deneyecegim saolun
yaptım ama bir şey olmadı f8 se basıyorum falsh belleğimi seçiyorum ama yinede beni bios ayarlarına döndürüyor
format atsam peki düzelirmi hata
BIOS ayarlarında boot sırasından USB belleğinizi ilk sıraya alacaksınız.
acaba pc yi tamamen sıfırlasam düzelirmi acil cevap lazım

Son düzenleme:
Yazılımsal sorunlar gider fakat donanımsal sorunlara format çözüm değildir. Zaten donanımsal sorunu tespit etmek amacıyla bu testleri size yaptırıyoruz. Yine de verilerim önemsiz derseniz temiz kurulum yapabilirsiniz.

Yazılımsal sorunlar gider fakat donanımsal sorunlara format çözüm değildir. Zaten donanımsal sorunu tespit etmek amacıyla bu testleri size yaptırıyoruz. Yine de verilerim önemsiz derseniz temiz kurulum yapabilirsiniz.
BİRŞEY soracam bide oyu oynarken pc açıkken hep cmd açılıp hemen kapanıyor bu ne demek

baska belleğim yok maalesef
rami baska bir bölmeye taksam ?
(çıkarınca temizliyeceğim)
BIOS güncelleyin. BIOS default edip kaydedin.

Xbox/gamepad türü bir aygıt varsa çıkartın, yazılımlarını silin.

Genshin Impact kaldırın, memtest yapın.
Sistem yeterli derecede açılı akalmıyorsa RAM'lerden birini çıkarıp deneyin. Hangisinde rahat duruyorsa o şekilde memtest yapıp sonucu paylaşın sonra diğerini test edin.

BIOS güncelleyin. BIOS default edip kaydedin.

Xbox/gamepad türü bir aygıt varsa çıkartın, yazılımlarını silin.

Genshin Impact kaldırın, memtest yapın.
Sistem yeterli derecede açılı akalmıyorsa RAM'lerden birini çıkarıp deneyin. Hangisinde rahat duruyorsa o şekilde memtest yapıp sonucu paylaşın sonra diğerini test edin.

Windows güncel değil gibi güncelleyin.
.cap dosyasını bozuk buluyor
sfc/scannow taraması yaptırdım böyle birşey oldu hata varmı yokmu

Dosya Ekleri

• 2021.04.07-10.25.png
    2021.04.07-10.25.png
    51,4 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
memtestimi yaptım hiç eror yok ne yapabilirim
BAKIN HATTA RESİMLER (resimler telefon resmidir şimdiden özür dilerim)
bu saatlerde ramimi çıkartıp slotları değiştirdim ve temizledim şimdilik sıkıntı yok yine olursa yeni konu açarım çok saolun.😄
memtestimi yaptım hiç eror yok ne yapabilirim
BAKIN HATTA RESİMLER (resimler telefon resmidir şimdiden özür dilerim)
bu saatlerde ramimi çıkartıp slotları değiştirdim ve temizledim şimdilik sıkıntı yok yine olursa yeni konu açarım çok saolun(he bu arada slotlarda sıkıntı varmıs).😄

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    110,8 KB · Görüntüleme: 21
  • 2.jpg
    2.jpg
    121,1 KB · Görüntüleme: 19
  • 3.jpg
    3.jpg
    150,6 KB · Görüntüleme: 20
  • 4.jpg
    4.jpg