PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Forumda bundan bir önceki konumda Memtest86 sonuçlarımı paylaştım. RAM'lerimde sıkıntı olmadığı gözüküyor. Recep hocanın bir forum konusunda bu hatanın diğer seçeneklerden sonra RAM'den dolayı olduğu söyleniyor. Diğer seçeneklerde sıkıntım yoktu. E RAM testi yaptım RAM'lerde de sıkıntı yok. Sizce bu mavi ekran hatasını neden hala almaya devam ediyorum? RAM'leri çıkarıp silgi ile silip tekrar da taktım. Ama bugün yine güm içinde aynı hatayı aldım. Bilen biri yardım ederse sevinirim.

Evet, RAM'ler temiz.

GTX 1060 kullanıyorsunuz galiba. DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırın ve düzgün bir sürüm kurun.

HD Tune ile disklerinize "Bad Sector" testi yapın, "Qucik Scan" kapalı olmasına dikkat edin. S.M.A.R.T değerlerini ve Health sekmesini de paylaşın.

Son düzenleme:

Evet, RAM'ler temiz.

GTX 1060 kullanıyorsunuz galiba. DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırın ve düzgün bir sürüm kurun.

HD Tune ile disklerinize "bad sector" testi yapın, "qucik scan" kapalı olmasına dikkat edin. S.M.A.R.T değerlerini ve health sekmesini de paylaşın.

Hocam Ryzen 3 3200G kullanıyorum. Ekran kartım yok. Dediğiniz S.M.A.R.T değerlerine ve health sekmesine testten sonra mı ulaşacağım?

Testi yapın, o sekmeleri ve test sonucunu SS atın.

Yanlış baktık o zaman.

Tamam düzelteyim.
Huawei ile alakalı bir donanım var mı sistemde?

Hocam Huawei ile ilgili olabilir şu nedenden dolayı olabilir; Huawei bir telefon bağlıyorum ara sıra dosya video aktarmak için. Alakası var mıdır? Testleri yapıp SS'leri bugün içinde atacağım. Ama donanımsal olarak yok.

Hocam Huawei ile ilgili olabilir şu nedenden dolayı olabilir; Huawei bir telefon bağlıyorum ara sıra dosya video aktarmak için. Alakası var mıdır? Testleri yapıp SS'leri bugün içinde atacağım.
Alakası var. O telefon ile ilgili yazılım varsa kaldırın, bağlanıtıyı kesin.
Diğer SS'leri bekliyorum.

Evet, RAM'ler temiz.

HD Tune ile disklerinize "bad sector" testi yapın, "qucik scan" kapalı olmasına dikkat edin. S.M.A.R.T değerlerini ve health sekmesini de paylaşın.

Hocam SS'ler bu şekilde. Ayrıca dosya gezgini ve Windows arama çubuğunda "Huawei" "HiSuite" diye arama yaptım bir şey çıkmadı.

Hocam rahatsız ediyorum. Kusura bakma. SS'leri attım ama göremediniz galiba. Ya da bakabildiniz mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    76,5 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    114,9 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    108,1 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png