Phanteks Eclipse G360A Ön panel kablolarını bulamıyorum

Chuck Norris

Hectopat
Daha fazla  
Anakartı monte ettim, arkaya geçtim. USB 3.0 kablosunu taktım ama on panel kablolarından sadece Power Switch kablosu var. Diğer kabloları bulamıyorum ve burada tıkandım. Kasam Phanteks Eclipse G360A anakart MSI. Kablolamada yardımcı olur musunuz? Hangi kablo nereye takılır videosunu izledim ama iş gerçeğe dökülünce tıkandım. @yapiz @Bnalsveee eisaemyck @Conscious @itwasgooday @GalaxySal450
Kasadaki kullanım kılavuzu gibi olan kağıda baktım sadece Power SW gösteriyor ve D-RGB'den bahsetmiş. Ayrıca HD Audio kablosunu nereye takacağım arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• 20230601_205251.jpg
    20230601_205251.jpg
    123,9 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Evet hocam kağıdında Power SW ve HD Audio gösteriyor. Diğer kabloları herhalde D-RGB kapsamında. Peki HD Audio nereye takılacak? Buradaki birbirine bağlı kablolara dokunayım mi? Sata kablosunu güç kaynağından bağlantı yapılacak ve HD Audio'nun yanındaki kablolar takılacak mi? Takılıyorlar nereye takılacak?
Audio kablosu JAUD1 diye geçiyor sanırım MSI'larda. Anakart kitapçığından bulup oraya bağlantısını yapın.

Audio kablosu JAUD1 diye geçiyor sanırım MSI'larda. Anakart kitapçığından bulup oraya bağlantısını yapın.
Hocam taktım önceden denemiştim tam sokmamışım. Power SW HD Audio ve USB kablolarını taktım. Kasa kablosu kısmında başka yapacağım bir şey kaldı mı? Fanların kablosu hangisi ve nereye takılacak?

Ön panel USB bağlantısını ve RGB kontrolcünün SATA güç bağlantısını yaptıysanız kasanın başka bir kablosu yok gibi gözüküyor. Kasa fanlarının kabloları kontrolcüye bağlıdır halihazırda.

Ön panel USB bağlantısını ve RGB kontrolcünün SATA güç bağlantısını yaptıysanız kasanın başka bir kablosu yok gibi gözüküyor. Kasa fanlarının kabloları kontrolcüye bağlıdır halihazırda.
Hocam SATA güç bağlantısını daha yapmadım ama yapacağım çok teşekkür ederim. Bir de CPU'nun 8+8'lik güç kablolarını PSU'ya taktım ama 24 pinlik güç kablolarında fotoğraftaki mevzuyu çözemedim. Bunlardan hangi ucunu PSU'ya takacağım. Sağdaki girişin ortadaki kısmında boşluk var o ne anlama geliyor? Bir de hocam öbür fotoğrafta bu kabloların hangisini takacağım SATA girişine? Bur ucunu SATA kablosuna diğer ucunu anakartta hangi girişe takacağım?

Dosya Ekleri

• 20230601_221340.jpg
    20230601_221340.jpg
    125,7 KB · Görüntüleme: 25
  • 20230601_221346.jpg
    20230601_221346.jpg
    138,8 KB · Görüntüleme: 26
O 2 parça olan PSU. Diğeri anakart. SATA kablosu 6 pinlik. Sata olarak belirtilen yerlerin birine takın.
Hocam taktım ama şimdiki sorun da sığmıyor. CPU kablosunu yukarıdan geçirmeye çalıştım geçmedi anakart kablosunu yandan geçirmeye çalıştım sığmadı. Ne yapacağım? Alt kapağı mi açmam lazım nasıl açacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı