Phanteks P300 Kasa İçin Fan Önerisi

Kaç fan takılmalı?

• Ön 1, Yukarı 1, Arka 1

Oy: 0 0,0%
  • Ön 1, Arka 1

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    10

Vodomia

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, sistemim aşağıda görüldüğü gibidir. Oyun oynarken işlemci sıcaklığı 100 derece ve ekran kartı sıcaklığı ise 75 derecelerde dolaşıyor. Kasamda sadece stok arka egzoz fanı mevcut. Kasada 2 ön, 1 üst ve 1 arka olmak üzere toplamda 4 fan girişi mevcut. Sıcaklığı uygun seviyelere getirebilmem için kaç adet fan kullanmam gerekir ve adedi ortalama 100 lira dolaylarında ve kabul edilebilir ses seviyelerinde fan önerilerinizi alabilir miyim? Teşekkürler...

Anakart: ASUS B350-PLUS Prime
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
Ekran Kartı: GTX 1060 Dual 6 GB
Power: FSP HD600 Hydro 600W 80+ Bronze
Kasa: Phanteks Eclipse P300

İşlemcim bu sıcaklığa dayanabilir mi? Fan alana kadar oynamaya ara vermeli miyim sizce? 100 derece fazla gibi geliyor.

Son düzenleme:
Öne 2 adet takman yeterli olacaktır, 2.elden uygun bir fan bulabilirsin. Cooler Master Masterfan Pro ve yanında 2 adet daha PWM fanı 40TL'ye almıştım. Mükemmel bir hava akışım var, Boşta 28-32 civarında anca.

Yani 1 adet Cooler Master Masterfan Pro ve yanına 1 adet daha herhangi ucuz bir PWM fan yeterli olur mu diyorsunuz? 170 lira dolaylarında anladığım kadarıyla Cooler Master Masterfan Pro fan.

Hangi fanı aldınız? Memnun musunuz?
2 adet Arctic P14 PWM PST 140mm Siyah Kasa Fanı aldım hocam. Memnunum yormuyor beni sesi. Ön panelde kullanıyorum 2 adet neredeyse 30cm falan uzaklıkta bana fanlar ama rahatsız edici bir gürültü yok. Ben bilgisayarı zorlayıcı şeyler kullanmıyorum bu aralar pek (oyun, render vs.) ama öyle durumlarda bile rahatsız etmiyor.
Bilgisayar boşta sadece Chrome açıkken sıcaklık değerlerim bu şekilde.
Bunlarda fanlarımın RPM değerleri. Chassis1 ve 2 sanırım Arctic P14'e karşılık geliyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    25,8 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    15,9 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı