Phanteks P360A sıvı soğutma desteği nasıl?

Marsil

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kısa süre önce sıvı soğutma konusunu sizlere danışmıştım. Lian Li Galahad 240mm alarak bu işi hallettik. Bu sıralar İnventus'un Phanteks marka kasalarda indirimi var. 2500-TL dolayında bütçem var ama gereksiz harcamadan da kaçınmak istiyorum. Sizlere sormak istediklerim;
1-Elimdeki sıvı soğutucu P360A'nın üst kısmına sığar mı?
2-Bu kasa uzun süre (3 yıl) yeterli gelir mi? Yoksa paraya kıyıp P600S (segment farkı olduğunu biliyorum) gibi bir modele mi geçmek gerekir? Yardımlarınız şimdiden teşekkürler.
Anakart: MSI X570S Edge Max Wi-Fi

Merhaba arkadaşlar, kısa süre önce sıvı soğutma konusunu sizlere danışmıştım. Lian Li galahad 240mm alarak bu işi hallettik. Bu sıralar ınventus'un Phanteks marka kasalarda indirimi var. 2500-TL dolayında bütçem var ama gereksiz harcamadan da kaçınmak istiyorum. Sizlere sormak istediklerim;
1-elimdeki sıvı soğutucu P360A'nın üst kısmına sığar mı?
2-bu kasa uzun süre (3 yıl) yeterli gelir mi? Yoksa paraya kıyıp P600s (segment farkı olduğunu biliyorum) gibi bir modele mi geçmek gerekir? Yardımlarınız şimdiden teşekkürler.
Anakart: MSI X570S Edge Max Wi-Fi

1- Evet ust tarafta 240mm destegi var.
2- 3 yil yeterli olacaktir, ancak daha ferah, daha genis alan bulunduran bir kasa istiyorsan P600s daha mantikli olacaktir. Sessizlik konusundada P600s daha cok tatmin edecektir. Dedigin gibi segment farki var.
P360A'da yeterli olacaktir, bütçe artarsa P600s alinir tabii.

Evet sigar. Ben o kasayla beraber Arctic 240 kullaniyordum.

1- Evet ust tarafta 240mm destegi var.
2- 3 yil yeterli olacaktir, ancak daha ferah, daha genis alan bulunduran bir kasa istiyorsan P600s daha mantikli olacaktir. Sessizlik konusundada P600s daha cok tatmin edecektir. Dedigin gibi segment farki var.
P360A'da yeterli olacaktir, bütçe artarsa P600s alinir tabii.
P600S hava akisi konusunda kotu onu komple kapali cunku. P600S yerine P500A alinabilir.

Ürünün resmi sayfasında;
Top Radiator; up to 240 mm (max motherboard component height is 38mm) yazıyor. Bundan kastedilen kasanın üst kısmına 240mm sıvı soğutucu takılabilmesi için anakartın üst tarafının 38mm den kalın olmaması gerektiğidir değil mi?

Ürünün resmi sayfasında;
Top radiator; up to 240 mm (Max motherboard component height is 38mm) yazıyor. Bundan kastedilen kasanın üst kısmına 240mm sıvı soğutucu takılabilmesi için anakartın üst tarafının 38mmden kalın olmaması gerektiğidir değil mi?

Evet, oyle gorunuyor.

Benim anakartın üst ekipmanı 4 cm ölçtüğümüz kadarıyla. Bu durumda p360a'nın üst kısmına takamam sıvı soğutucuyu. 😞

Geri
Yukarı