Phanteks P400 İncelemesi

Selamlar,

Yaklaşık 4 5 aydır kullandığım Phanteks P400 modelini inceleyeceğim. Ürünü Nanokatalog sitesinden 300 TL'ye satın aldım.

aa.jpg

Ürünün kutusu bu şekilde. Biraz savaştan çıkmış olduğu doğru. :) Yanlış anlaşılmasın. Kutu gayet sağlam geldi. :) Ayrıca bileşenlerin kutularını içine koymuştum. Ters bantlama işleminden sonra kutu da ters oldu.

Kasanın önden görünüşü:
qqqqqqq.jpg

Power düğmesi, 2 adet USB 3.0 ve 3.5mm ses jackları:
ee.jpg

Reset ve led butonu üst tarafa konulmayıp gizlenmiş.

Alt tarafta Phanteks yazısı var ve hemen onun arkasında RGB Led mevcut.
zz.jpg

oo.jpg

2 adet 2.5" ve 3.5" HDD yuvası mevcut. Bunlar kasanın arkasında kalıyor ve ne PSU kabloları ile ne de öndeki kablolar ile karışıyor. Kablolama için konumu gayet güzel.
şş.jpg

çç.jpg

Biri arkada, diğeri önde olmak üzere 2 adet 120mm fan ile birlikte geliyor. Fanları normal hızda kullanmama rağmen uğultu sesi duyuluyor. Aşırı sessiz değiller fakat baş ağrısı yapacak kadar da gürültüleri yok. Ben başarılı buldum. Toplam 6 adet fan takılabiliyor.

vv.jpg

nn.jpg

Arka tarafta 2 adet SSD takma yeri mevcut.
lllll.jpg

Kasa kablolama olarak müthiş bir kasa. Kablolama yaparken yok şuradan geçirsem daha iyi olur, yok buradan geçirsem daha iyi olur derdine düşürmüyor ve çok kolay ve zahmetsiz bir şekilde kablolama imkanı sunuyor.
hh.jpg

ii.jpg

üü.jpg

PSU saklama bölmesi olmazsa olmaz tabii ki.
jjj.jpg

Kapakları geçirmeli. 3 adet geçirme yuvasına, kapaklardaki çıkıntıları geçirip kapatıyorsunuz.
wwww.jpg

22.jpg

Kutu içeriği ise 3 4 adet klips, kitapçık ve bol bol vidadan oluşuyor.

Led bağlantısını 12V kablosuna, molex ile bağlayıp güç vermeniz gerekiyor.

Genel Bilgi:

Maksimum 39.5 cm ekran kartı desteği ve 16 cm ise CPU soğutucu desteği var. CD-ROM mevcut değil ve takılmıyor. 2'den fazla HDD kullanmak isteyen kullanıcılar sağ ön taraftaki aparatları söküp, HDD kızağı almaları ve yerleştirmeleri lazım.

Artıları:
  • Kablolaması gayet iyi ve kolay.
  • Fiyatına göre malzeme kalitesi, fan kalitesi ve RGB led gibi ayrıntılar iyi.
  • Cimrilik yapıp toz filtrelerinden kaçınmamışlar.
  • Tasarımı sade olmasına rağmen cidden yakışıklı hissiyatını veriyor.

Eksileri:
  • Toz filtreleri iyi olmasına rağmen kasa çok fazla toz tutuyor. Resimlerden anlaşıldığı kadar.

Bunun dışında henüz eksi göremedim. Kasa cidden fiyatını sonuna kadar hak ediyor. Düşünenlere tavsiye ederim. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Bu arada beyaz aldım ben kasayı neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum ama elime ulaşınca pişman etmedi güzel tonu beyazın alacaklar düşünebilir. N11de 80liralık kuponum var 3 tane 12cm Akasa viper alayım diyorum öne ne dersin? 3x 12cm , 2x 15cm takabiliyoruz sanırım ön tarafa.

Bu arada beyaz aldım ben kasayı neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum ama elime ulaşınca pişman etmedi güzel tonu beyazın alacaklar düşünebilir. N11de 80liralık kuponum var 3 tane 12cm Akasa viper alayım diyorum öne ne dersin? 3x 12cm , 2x 15cm takabiliyoruz sanırım ön tarafa.

Öne 14 takabiliyorsun 2 tane. Bu kasa bir de eski kasa. Yeni modelleri daha güzel.

Çok iyi soğutma istiyorsan. Öne 3 tane takabilirsin. Üst tarafa da 2 tane ve 1 tane de egzoz fanı alırsın. Hepsini 12 CM alırsın.

Öne 14 takabiliyorsun 2 tane. Bu kasa bir de eski kasa. Yeni modelleri daha güzel.

Çok iyi soğutma istiyorsan. Öne 3 tane takabilirsin. Üst tarafa da 2 tane ve 1 tane de egzoz fanı alırsın. Hepsini 12 CM alırsın.
Ben aldıktan 2 gün sonra stoklara P350X girmişti ne gibi farklar var o kasayla aralarında acaba.

Ben aldıktan 2 gün sonra stoklara P350X girmişti ne gibi farklar var o kasayla aralarında acaba.

Sitesinde yazıyor. Tasarım falan. Bundaki tek sıkıntı HDD yerlerinin dar olması. Hem yanlarındaki havalandırma yerleri de güzel. Bunda üstte ve alt tarafta var. Hem kablolama yerleri de daha iyi olmuş.

Youtube videoları var izleyebilirsin. Ben şimdi alsam yeni olan modelini alırdım. Tabi ben de P400S modeli var ve 345 TL almıştım. Şimdi fiyatı artmıştır.

https://www.amazon.com/SUPERNIGHT-W...ocphy=9031488&hvtargid=pla-314546532451&psc=1 Şu ledi buldum youtubedan. Hem ucuz hem baya güzel renklendirmeleri Türkiye'de neden yok anlamıyorum. Sipariş geçicem ne zaman gelirse artık.
Şöyle bi işe girişiyorum:

http://i68.tinypic.com/2ai720.jpg

Bugün sanayii e gittim 30 liraya pleksi kestirdim bir de siyah spray boya aldım kenarlarından siyah şerit şeklinde spray boyayla boyayıp takmayı düşünüyorum kasaya :) Bakalım eğer güzel olursa tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Geç bir cevap olcak ama olsun.:D Resim keşke olsaydı. Yaptığım filtre kadın çorabını ön tarafın ölçülerine göre ayarlayıp, kestim ve kenarlardan vida girmesi için vida ucuyla bastırıp deldim.
Sonrası ne mi oldu... Ben bunu annemden çaktırmadan almıştım kadın kaç gündür arıyordu kasanın ön kapağını açarken gördü aklımı seviyim sonrası malum sinirlendi oldukça kuzu kuzu çıkarttırdı yoksa kasayı kırcak dereceye gelmişti.
Aliexpress'den filtre satın aldım onu bekliyorum son 1.5 aydır gelirde işimi görür umarım. Daha mantıklı geldi yoksa cidden çok fazla toz tutuyor kasa sebebi nedir çözebilmiş değilim halen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı