Phanteks P500A fan kontrolü

• Konuyu başlatan ESY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 579

ESY

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün TD500 mesh'i iade edip Phanteks P500A satın aldım ve aklıma bir soru takıldı. Bu kasa ile birlikte kasanın üzerinde bulunan aynı model bir 140mm egzoz fanı da satın aldım fakat bunların hepsini bağlayabileceğim bir kontrolcü var mı acaba ? Yani demek istediğim ekstra bir parça takmadan bu 4 fanı birbirine bağlayabilir miyim ?
Ek olarak eğer bağlayamıyorsam Corsair H150i capellix' in içinden çıkan Commander Pro' ya farklı RGB fanlar bağlanıp kontrol edebiliyor muyum ?
Commander pro ile iCue üzerinden RGB kontrolü için illa Corsair marka fan mı olması gerekiyor ?

Fan Kontrolcüsünden bahsediyorsan herhangi bir fan kontrolcüye takılabilir. ARGB Olarak D-RGB olduğu İçin kontrolcülere uymaz.

Fan Kontrolcüsünden bahsediyorsan herhangi bir fan kontrolcüye takılabilir. ARGB Olarak D-RGB olduğu İçin kontrolcülere uymaz.
Kasanın üzerinde bulunan 4 drgb fanı kontrol etmek için ek bir kontrolcüye ihtiyacım var mı? 4.fanı aynı model aldım dediğim gibi.

Son düzenleme:
RGB'ler için daisy chain yapabilirsin. Kasada RGB kontrolcü var istersen onu kullanabilirsin veya daisy chain yaptıktan sonra son girişi anakartına takabilirsin. Fanlar için ise çoklayıcı alıp hepsini tek noktada buluşturabilirsin başka türlü birleşmezler. Fan hub kasada yok yani fanları çalıştırabilmek ve kontrol etmek için ya anakartında 4 tane SYS_FAN portu olmalı ya da çoklayıcı veya kontrolcü almalısın.

RGB'ler için daisy chain yapabilirsin. Kasada RGB kontrolcü var istersen onu kullanabilirsin veya daisy chain yaptıktan sonra son girişi anakartına takabilirsin. Fanlar için ise çoklayıcı alıp hepsini tek noktada buluşturabilirsin başka türlü birleşmezler. Fan hub kasada yok yani fanları çalıştırabilmek ve kontrol etmek için ya anakartında 4 tane SYS_FAN portu olmalı ya da çoklayıcı veya kontrolcü almalısın.
2 tanesini anakart üzerine bağladım fakat 2 tanesi yetişmediği için commander pro üzerine bağladım şuan sorunsuz çalışıyorlar.

Geri
Yukarı