Çözüldü Phantom Spirit 120 SE ARGB nasıl takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DETTLAF.F

Centipat
Daha fazla  
Elimde Phantom Spirit 120 SE ARGB var ve bu soğutucunun 2 fanı var. Bu yüzden de çoklayıcı göndermişler ama birinde 4, birinde ise 3 pin girişi var.

20240420_162235.jpg

Ama soğutucunun 2 farklı fanı var ve ikisi de 4 pinli girebiliyor.

20240420_162249.jpg

Buna nasıl bir çözüm bulabilirim anlamadım. Yanlış mı gönderildi acaba?
Bir de başka bir sorum daha var: Ben bu soğutucuyu ARGB diye aldım yanı ışıkları olması gerek ama anakartta (A520 mk v2) bir türlü takma yerini bulamadım. Farklı RGB cihazı olarak da bir cihaz arka tarafında var ama ona da bir giriş yeri bulamadım.

20240420_163549.jpg

:)

Çözüm
Yanlış mı gönderildi acaba?
Hayır. PWM çoklayıcılarda sadece birinin 4 pin olması yeterli. Çoklayıcının anakarta bağlanan kısmının 4 pin olduğunu fark edeceksiniz. Sorun yok.

Bir de başka bir sorum daha var:
Anakartınızda ARGB portu yok. Kasadaki o RGB kontrolcü de kasa üreticinin kendince kullandığı bir bağlantıya sahip, evrensel değil. Kumandalı vs. bir çoklayıcı falan varsa öyle bir şeye ihtiyacınız var.
Yanlış mı gönderildi acaba?
Hayır. PWM çoklayıcılarda sadece birinin 4 pin olması yeterli. Çoklayıcının anakarta bağlanan kısmının 4 pin olduğunu fark edeceksiniz. Sorun yok.

Bir de başka bir sorum daha var:
Anakartınızda ARGB portu yok. Kasadaki o RGB kontrolcü de kasa üreticinin kendince kullandığı bir bağlantıya sahip, evrensel değil. Kumandalı vs. bir çoklayıcı falan varsa öyle bir şeye ihtiyacınız var.

Çözüm

Ama hocam şimdi 2 fanın da 4 pinli girişi var ama çoklayıcının biri 3 biri 4 girişli. Nasıl takacağım?

Şu anki kontrolcünün zaten kumandası var da takamadım işte. Bu haliyle takılamaz mı? Ya da bir çözümü yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama hocam şimdi 2 fanın da 4 pinli girişi var ama çoklayıcının biri 3 biri 4 girişli. Nasıl takacağım?
Denediğiniz takdirde takılabildiğini göreceksiniz.

Bu haliyle takılamaz mı? Ya da bir çözümü yok mu?
Şöyle bir şey deneyebilirsiniz, garanti vermiyorum ama muhtemelen çalışır:

Denediğiniz takdirde takılabildiğini göreceksiniz.

Şöyle bir şey deneyebilirsiniz, garanti vermiyorum ama muhtemelen çalışır:

Normalde çok takmayı denememe rağmen yorumunuzu okuyunca takmayı başardım çok sağ olun. Peki bu verdiğiniz linkteki ürün soğutucunun ARGB'lerini cidden çalıştırabilir mi? Ya da sizce 100TL vermeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer iddia edildiği işi yapıyorsa evet, çalıştırmalı. Hiç kullanmadığım için kesin bir şey diyemeyeceğim ama basit bir dönüştürücü yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı