Phenom II X2 sisteme RX 460 alınır mı?

B.B.

Decapat
Yer
Bitchfield, England
Eski ekran kartım bozuldu, bozulan ekran kartım Nvidia GeForce GTS 250 GDDR3 1GB 256Bit idi. Açıkçası eski bir sisteme sahibim. Radeon RX 460 ekran kartı sistemime uygun mudur?

İşlemci: AMD Phenom II X2 545 Processor (2 CPUs), 3.0GHz
Power Supply: 350w

Arkadaşım, eğer (bugünlerde 350 TL fiyata satılan) AMD Radeon RX 460 alırsan uzun vadede kullanamazsın, bozulur dedi. Nedenini AMD'nin çok ısınmasına ve soğutucusunun küçük olduğuna bağladı. Onun yerine NVIDIA GeForce GT 1030 alabileceğimi söyledi. Sizce haklı mı?

Öncelikle AMD kartlarda ısınma ve soğutucuda problem yok. Ama darboğaz yaşarsın. Ayrıca PSU'nun tam adını verebilir misin?

Son düzenleme:
Eski ekran kartım bozuldu, bozulan ekran kartım Nvidia GeForce GTS 250 GDDR3 1GB 256Bit idi. Açıkçası eski bir sisteme sahibim. Radeon RX 460 ekran kartı sistemime uygun mudur?

İşlemci: AMD Phenom II X2 545 Processor (2 CPUs), 3.0GHz
Power Supply: 350w

Arkadaşım, eğer (bugünlerde 350 TL fiyata satılan) AMD Radeon RX 460 alırsan uzun vadede kullanamazsın, bozulur dedi. Nedenini AMD'nin çok ısınmasına ve soğutucusunun küçük olduğuna bağladı. Onun yerine NVIDIA GeForce GT 1030 alabileceğimi söyledi. Sizce haklı mı?
Öncelikle yeni nesil AMD lerde ısınma problemi yok .AMD de ısınma problemi eskide kaldı.O OEM kart olduğu için tasarımı o şekilde ve videodaki gibi pek bir ısınma problemi yok ve o işlemci o kartları besleyemez ama yinede ileriye yatırım olarak.Ama ne kadar uzun vadede kullanılır onu bilemem,biraz size kalmış fakat bence o kart gayet güzel ve uzun zamanda götürceğine inanıyorum şu an param olsa bende almak isterdim.GT1030 dan daha performanslı bu arada RX460 ve fiyatı daha uygun ama illa almam diyorsanız GT1030 yerine RX560 ve RX550 e bakabilirsiniz.

Öncelikle yeni nesil AMD lerde ısınma problemi yok .AMD de ısınma problemi eskide kaldı.O OEM kart olduğu için tasarımı o şekilde ve videodaki gibi pek bir ısınma problemi yok ve o işlemci o kartları besleyemez ama yinede ileriye yatırım olarak. Ama ne kadar uzun vadede kullanılır onu bilemem,biraz size kalmış fakat bence o kart gayet güzel ve uzun zamanda götürceğine inanıyorum şu an param olsa bende almak isterdim. GT1030 dan daha performanslı bu arada RX460 ve fiyatı daha uygun ama illa almam diyorsanız GT1030 yerine RX560 ve RX550 e bakabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim.
Yani işlemcim RX 460 kartını besleyemez mi? O zaman herhalde GT 1030 ekran kartını da besleyemez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı