Phenom II X4 955 işlemci, 0.80 GHz

Gaddar39

Centipat
AMD Phenom II X4 955.
ASRock N68 UCC anakart.
İşlemci normalde 3.20 GHz çalısmalı ve çarpanı 16 fakat 0.80 GHz ve 4 çarpan çalışıyor.
BIOS sıfırladım olmadı.
CMOS yaptım olmadı.
5 Watt iletkenli macun sürdüm olmadı.
Soğutucusu 125 Watt'lık.
Aşırı ısınma sorunu yok 33 derece.
Çarpan arttıramıyorum yükselttiğim zaman ekrana görüntü gelmiyor her seferinde aç kapa yapmam gerekiyor.
Coolin quiet özelliğini kapadım.
Termal throote özelliği ile alakalı dediler onu kapattığım zaman yine açılmıyor.
Ama aktif ise açılıyor.
Bildiğiniz başka bir yöntem falan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınıza BIOS güncellemesi yapın, sonrasında da BIOS / Power sekmesi altında eğer mevcutsa "CPU Power Management" özelliğini kapatmayı deneyin.
Bios güncelleyeceğim tamam , power sekmesi yok main , oc tweaker , advanced , H/w monitor , boot , security , exit sekmeleri var
Çıkış sekmesinde bazı seçenekler var
16007989046035122903650529427903.jpg

Bios güncelleyeceğim tamam , power sekmesi yok main , oc tweaker , advanced , H/w monitor , boot , security , exit sekmeleri var
Çıkış sekmesinde bazı seçenekler var
16007989046035122903650529427903.jpg
Güç modu sanırsam deneyeyi mi?

Anladım sağ ol düzelirse geri dönüp teşekkür edeceğim sağ olun ilgilendiğiniz için 👌

Son olarak OC Tweaker ve Advanced altındaki CPU ile ilgili bölümlerde "Power Limit" ya da "Limit" yazılı metinlere bakın. Enabled ya da Auto olan seçenek varsa Disable yapın. Limitlendirmeyi kesin yani.

Bios ekranınıza çok aşina olmadığım için daha fazla yorum yapamıyorum.

Ayrıca bir ek bilgi olarak Phenom dönemi bazı anakartların üzerinde "Core Unlock" şeklinde on / off minik bir switch var. Bu Phenom x6 larda kapalı çekirdekleri açan bir zımbırtıydı sanırım. Eğer on konumundaysa ve mevcut işlemcinin desteği yok ise absürt sapıtmalar olabiliyordu, onu da bir kontrol edin derim.

Geri
Yukarı