Phenom II X4 955 ve HD 6950 sistem yükseltme

özgüür

Kilopat
Daha fazla  
Yakın bir zamanda anakartımda arıza meydana geldi, şu anda bilgisayarımı kullanamıyorum. Bilgisayarımı 2011 yılında toplamıştım, üzerinden baya zaman geçti şu anda ne yapmam gerektiğini açıkçası tam kestiremiyorum. Bilgisayar bilgim öyle çok değil orta düzeyde bir kullanıcıyım. Şimdi iki düşüncem var, birincisi uyumlu bir anakart bulup eski sistemi tekrardan kullanmak, ikincisi anakart ve işlemciyi değiştirip kalan parçalarda devam etmek. Ama ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum ve bu konuda sizden yardım bekliyorum. Vereceğiniz her türlü tavsiyeye açığım. Şu anda kullandığım sistem;
  • Asus M4A88TD-M EVO/USB3 AMD 880G AM3 DDR3 Micro ATX Anakart
  • AMD Phenom II X4 955 Black Ed. AM3 8MB 3.2GHz Dört Çekirdekli İşlemci
  • Sapphire ATI HD6950 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı
  • Team Xtreem LV 4GB DDR3 2000Mhz CL9 Dual Kit (2x2GB)
  • Seasonic M12II 80+ Plus Bronze 620W Modüler Güç Kaynağı
  • Corsair Force 60 GB SSD
  • Seagate Barracuda 750 GB 7200 RPM 32 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST3750525A
  • Sunbeam Core-Contact Freezer İntel/Amd İşlemci Soğutucu
  • Cooler Master HAF RC-912 Plus Performans Kasası

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci - anakart - ram üçlüsünün yanında bence ekran kartını da sat. Gerçi ne oyunlar oynadığında bilmiyorum fakat dx 11 destekli ve 1 Gb vram ı olan bi kartın da değişmesi gerekebilir.

İşlemci - anakart - ram üçlüsünün yanında bence ekran kartını da sat. Gerçi ne oyunlar oynadığında bilmiyorum fakat dx 11 destekli ve 1 Gb vram ı olan bi kartın da değişmesi gerekebilir.

Oyun oynamak için pek vaktim olmuyor ne yazık ki girebilirsem en fazla csgo oynuyorum. Bilgisayarı daha çok photoshop, illustrator ve corel için kullanıyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Anakart+İşlemci+RAM üçlüsü satılarak Ryzen 5 2600+Asus B350M-A (BIOS güncellemesi yapılmalı)+3000MHZ 8GB RAM'e geçilebilir. Özellikle iş amaçlı kullanımlarda büyük artısı olur.

Anakart+İşlemci+RAM üçlüsü satılarak Ryzen 5 2600+Asus B350M-A (BIOS güncellemesi yapılmalı)+3000MHZ 8GB RAM'e geçilebilir. Özellikle iş amaçlı kullanımlarda büyük artısı olur.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Peki bu anakart benim kasama uyumlu olur mu? Biraz bakındım uyumlu olduğu yazılmış ama tamda emin olamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı