Phenom II x4 965 BE Overclock

Stok fanla çok zorlama :D

Ayağı kırık olmasa İntel neleri başarmış görücemde, beni bırakırsa yarı yolda diye kokuyorum bu fan :)

1) Anakartın ve işlemcinin gidebildiği bir sınır var maks sınıra ulaşınca daha fazla gitmez. Ama deneme yaparsan ve işlemci açılırsa ilerlersin.
2) Hem Bios hem de anakartın sağlamış olduğu program ile yapıyorum.
3) Voltaj yakar işlemciyi. Hızını aşırtırken yananların genellikle fazla voltaj vermelerinden kaynaklı yanar.

Stok fan ile ben 4.3 stabildi. Yaz sıcağında sonra soğutucumu değiştirdim daha çok sıcaklarda hem soğuk hem daha yüksek seviyeye ulaştım. Tabi bi ayağını kırmışsan stok fanın değiştirmen lazım AMD stok fanları fazla iş yapmıyor :D

Ben anakarttan sadece mhz ile hız aşırttım. Anakartta volt değerlerini yazmıyor yada ben bulamadım.Volt değerlerine ellemesem sadece anakarttan mhz değerlerini aşırtsam stabil bir hıza ulaşabilirmiyim ? (Soruya bak :D)

Birde stabil hıza ulaştığını nereden anlıyorsun benim şu an 3.6ghz 240x15 yaptım.
Su an 46C ama yanar dediğin sadece volt ile oluyorsa ve benim işlemcim ısınsada anakatta 80C de kapanma ayarlı yani sorun olmaz diye düşünüyorum.

Ek olarak volt değerlerine ellemeden bir sınırda kalırmı yoksa ben 280x15 yapınca volt yetmediğini anlamam mı gerekli ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı