Phenom II X4 965 çekirdek açma mümkün mü?

Eğer O.C. bilginiz varsa çarpanı arttırabilirsiniz. Bana zamanında herhangi bir müdahale etmeden günlük kullanımda yetiyordu. Kendisi zaten çok ısınan bir işlemci O.C. gibi bir işlemde hiç soğumaz. Ne için performans arttırmak istiyorsunuz?

Eğer O.C. Bilginiz varsa çarpanı arttırabilirsiniz. Bana zamanında herhangi bir müdahale etmeden günlük kullanımda yetiyordu. Kendisi zaten çok ısınan bir işlemci O.C. Gibi bir işlemde hiç soğumaz. Ne için performans arttırmak istiyorsunuz?

Soğutma için derdim yok bildiğim kadarıyla 970 modelinde 6 çekirdek 2'si kırpılıp 4 çekirdek yapılıyor belki bu modelde de mümkündür diye sordum.

Soğutma için derdim yok bildiğim kadarıyla 970 modelinde 6 çekirdek 2'si kırpılıp 4 çekirdek yapılıyor belki bu modelde de mümkündür diye sordum.
Hayır bu model için yok. Benim bildiğim X4 serisinin hiçbirinde yok. X3 veya X2'de bu işlem mevcut fakat X4 yalın bir şekilde 4 çekirdek.

Kilit açma özelliği bulunan AMD işlemcilerin listesi burada var.
Bütçeniz nedir ve neden kilit açmak istiyorsunuz 2. soruşum.

AMD Athlon X4 640'ta oluyormuş anladıysam daha iyi benim için bütçe sıkıntısı çekmiyorum açıkçası bir arkadaşımdan 150 TL'ye AM3 anakart ile AMD Athlon IIX4 640 işlemciyi beraber alacağım. Elimde fazladan PSU ve DDR3 RAM olduğundan sadece ekran kartı için ekstra masraf yapacağım onun içinde 2 GB HD6570 işimi görür diye umuyorum. Çekirdek açmayı isteme sebebim ise merak ettim açıkçası bir performans artışı olur mu diye yılların Intel kullanıcısı olarak AMD tarafına bakınca ilk defa böyle şeyler gördüm ya da ben pek bir cahil kalmışım.

AMD Athlon X4 640'ta oluyormuş anladıysam daha iyi benim için bütçe sıkıntısı çekmiyorum açıkçası bir arkadaşımdan 150 TL'ye AM3 anakart ile AMD Athlon IIX4 640 işlemciyi beraber alacağım. Elimde fazladan PSU ve DDR3 RAM olduğundan sadece ekran kartı için ekstra masraf yapacağım onun içinde 2 GB HD6570 işimi görür diye umuyorum. Çekirdek açmayı isteme sebebim ise merak ettim açıkçası bir performans artışı olur mu diye yılların Intel kullanıcısı olarak AMD tarafına bakınca ilk defa böyle şeyler gördüm ya da ben pek bir cahil kalmışım.
Cahil kalmaya bir alakası yok. 965 elinizde yok değil mi? Sıfırdan mı diziyorsunuz sistemi? Yani sırf çekirdek açılıyor diye gidip AMD anakart ve işlemci almayın.

Geri
Yukarı