Phenom II X4 965 fanı çok hızlı dönüyor ve oyundan atıyor

okan0076

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar su anda AMD Phenom II X4 965 islemci kullanıyorum. Ekran karti olarak da RX 560 kullanıyorum LoL ve Valorant oynarken islemci fani o kadar hızlı dönüyor ki cok gürültü çıkarıyor ve sonra oyun kapanıyor, darboğaz olduğunu düşünüyorum. Anakartimin da kac pin oldugunu ve modeline bakamıyorum. AMD Phenom II X4 965 ile ayni pin olup daha yeni bir islemci var mi? Baska bir forumda termal macunu yenilemem gerektiği söylendi, böyle yapsam duzelir mi? Yoksa yeni bir islemci mi lazim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun yenilemeyi deneyebilirsin. Benim de işlemcimin termal macunu kuruyunca fan çok hızlı dönmeye başlamıştı. Arctic mx4 2019 ile problemi çözdüm.

Termal macun yenilemeyi deneyebilirsin. Benim de işlemcimin termal macunu kuruyunca fan çok hızlı dönmeye başlamıştı. Arctic mx4 2019 ile problemi çözdüm.
Oyundan atma ve mavi ekran da aldınız mı işlemci böyle hızlı döndüğü için
Termal macun yenilemesi yapın ve eğer fan toz tutmuş ise temizlemelisiniz.
Termal macun sorunumu çözer mi

GTX 750 Ti ile aynı işlemciyi kullanıyorum. Hemen hemen denk grafik kartları zaten. Darboğaz yaşamadım. Ama 4 çekirdek açık kullanıyorum.
Muhtamelen fanla alakalı bir durum. Temizleyin termal macun yenileyin. Fan çok eski kalmış olabilir. Yeni bir fanda alabilirsiniz. BIOS'tan fan devrini ayarlamayı unutmayın.

Geri
Yukarı