Phenom II X4 965 PC'nin donması

Tisy

Kilopat
Makaleler
3
Sistemim son günlerde bir kaç uygulamayı aynı anda çalıştırırken aniden donduğunu ve hiç bir şey yapamadığımı fark ettim yani mavi ekran alıyorum ancak mavi ekranı dahi göremiyorum elimle resetlemek zorunda kalıyorum PC'yi. Düzeltmek için pek çok çözüm denedim ama nafile, hangi donanımımın sorunlu olduğunu halen daha anlayabilmiş değilim. Sorunu çözmek için denediklerim: Temiz Windows 10 kurmak, Memtest86 ve Windows'un kendi RAM Test programları ile denedim, ekran kartını uzun süre Valley Benchmark gibi programlarda uzun süre test ettim, HDTune programı ile SSD'mi ve HDD'mi kontrol ettim, Prime95'i aralıksız 4 saat gibi bir süre ile çalıştırdım ve hiç birinde bir problem gözükmüyor! Bu arada sistemim şu şekilde: Phenom II X4 965 CPU, M5A97 R2.0 MB, 8GB 1333Mhz Kingston RAM, Sapphire R9 285 ekran kartı, Radeon R7 120GB SSD (Windows) ile 1 TB Seagate HDD mevcut, güç kaynağım ise Thermaltake'in 700W'lık tam modeli: LP700AL2NH olan PSU'um kendim onlarca kez sorunu aradım ve artık pes ederekten sizden yardım bekliyorum. Ek olarak belirtmek istiyorum, sıcaklıklarım normal ve bütün bileşenlerimi Downclock yaparak hızlarını düşürerek test ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı