Phenom II x6 1055t ve AMD R9 280X darboğaz

GGalaxy

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (Üniversite)
Arkadaşlar , kafama takılan bir soruyu paylaşmak istedim sizlerle. Şuan ki pc mi yükseltip ve önümüzdeki 3 yıl içerisindeki oyunları istediğim düzeyde oynamak istiyorum.
  • Anakart: Asus M5A88-V EVO
  • İşlemci: AMD Phenom II x6 1055t
anakartta PCIe 2.0 girişi var ve almayı düşündüğüm ekran kartlarında herhangi bir uyumluluk problemi yaşayacağımı sanmıyorum fakat AMD R9 280,280x veya 290 alsam işlemciyle darboğaz yapar mı ? Bunu öğrenmek istiyorum. Bu arada 750W psu var ve tercihim AMD kartlarından yana olacak eğer öneriniz varsa. Şimdiden Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağolasın hocam uzun zamandır kafamdaydı bu soru emin olmak için konuyu açtım :) yani herhangi bir problemle karşılaşmayız diyorsun.

T1100 kullanmıştım zamanımda. Şuan ki aklım olsa satıp yerine FX 8150 almazdım. Elindeki işlemci güçlü bir işlemci. Darboğaz olsa bile gözünü rahatsız etmez.

T1100 kullanmıştım zamanımda. Şuan ki aklım olsa satıp yerine FX 8150 almazdım. Elindeki işlemci güçlü bir işlemci. Darboğaz olsa bile gözünü rahatsız etmez.
Yardımın için teşekkürler :) kafamda soru işareti kalmadı

Sanmıyorum ama darboğaz yapsa biel yine de kartlardan performans alırsınız.
Sağolasın hocam uzun zamandır kafamdaydı bu soru emin olmak için konuyu açtım :) yani herhangi bir problemle karşılaşmayız diyorsun.

Aynı işlemci ve r9 280x ekran kartım var.
Bazı oyunlarda darbogaz oluyor
mesela

gta 5
Dying light
Tam hatırlamıyorum ama watch dogs ve farcry 4 de olabilir.

işlemciyi o.c ile güçlendirmek iyi olabilir
yada yeni bir güçlü işlemci alarak sorunu çözmek.

Aynı işlemci ve r9 280x ekran kartım var.
Bazı oyunlarda darbogaz oluyor
mesela

gta 5
Dying light
Tam hatırlamıyorum ama watch dogs ve farcry 4 de olabilir.

işlemciyi o.c ile güçlendirmek iyi olabilir
yada yeni bir güçlü işlemci alarak sorunu çözmek.
Hocam böyle yazınca şimdi kafama takıldı , nasıl yani phenom II x6 1055t yetersizmi kalıyor ? Belki eski nesil bir işlemci olabilir ama güçlü bi işlemcidir.Ayrıca benim kafamdaki sadece ekran kartını yenilemek yani işlemciye dokunmak istemiyom.Sana sorum şu ; darboğaz yapma olayını nasıl farkediyorsun ? oyun içinde kasma,takılma vs. gibi oluyor mu? Biraz açıklayabilirsen sevinirim bir de GTA 5 gibi bir çok oyunda population density yada variety gibi işlemciye yük bindiren ayarlar var.Bunları kıstığın veya artırdığın zaman farkediyormu ?Bu arada almak istediğim kart Sapphire R9 280x Toxic(Tri x) yada MSI R9 280x olacak sendeki kart hangi marka ? Teşekkürler... :)

Sağlam bir soğutucu alıp OC'ye başvurun.

Elindeki işlemci hâla çok güçlü. i5 4460'ın biraz altında. Ama hâla çok güçlü. R7 370 veya R9 380 alırsan yeni oyunları güzel güzel oynarsın. Darboğaz olsa bile %5-10 u geçmez. Endişelenmene gerek yok yani :)

Sağlam bir soğutucu alıp OC'ye başvurun.
Demek istediğin şuan cpu nun stok fanını kullanıyorum yerine daha güçlü birşey mi almam ? Ayrıca OC olayından anlamıyorum yardımcı olabilirmisin ?

Elindeki işlemci hâla çok güçlü. i5 4460'ın biraz altında. Ama hâla çok güçlü. R7 370 veya R9 380 alırsan yeni oyunları güzel güzel oynarsın. Darboğaz olsa bile %5-10 u geçmez. Endişelenmene gerek yok yani :)
Sağolasın dostum teşekkürler fakat merak ediyorum darboğaz olduğu nasıl farkediliyor oyunda kasma , takılma gibi sorunlar oluyormu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı