Phenom II X6 1090T ve RX 560 4 GB uyumu

Anladım hocam ben YouTube'da izlemiştim sıkıntı çekmiyordu 8 GB 1600 ile ben 12 1333 ile hiç çekmem herhalde
Mesela ısınmayla ilgili problem olursa ne tavsiye edersin
Çok da pahalı değildir soğutucular.
Ryzen bakırlı orjinal fan yahut FX işlemcilerin bakırlı orjinal soğutucuları 150-300 TL arası değişmektedir.

Kule tipi yan sanayi Ramtech X4 ve benzeri fanlar orta segmenttir ve 130-150 TL arasındadır. Aynı markanın X6 modeli de 150-170 TL aralığındadır. Farkı ise X4 olanda 4 bakır boru aliminyum bloktan geçer, X6 modelinde 6 Bakır boru aliminyum bloktan geçer. Fiyat farkının sebebi ise Birinde 2 adet 8 CM fan varken diğerinde 2 adet 12 CM fan bulunmaktadır. En yüksek fiyatlı olanlarda da 3 adet 12 CM fan bulunmaktadır.

Ryzen bakırlı orijinal fan yahut FX işlemcilerin bakırlı orijinal soğutucuları 150-300 TL arası değişmektedir.

Kule tipi yan sanayi ramtech X4 ve benzeri fanlar orta segmenttir ve 130-150 TL arasındadır. Aynı markanın X6 modeli de 150-170 TL aralığındadır. Farkı ise X4 olanda 4 bakır boru alüminyum bloktan geçer, X6 modelinde 6 bakır boru alüminyum bloktan geçer. Fiyat farkının sebebi ise birinde 2 adet 8 cm fan varken diğerinde 2 adet 12 cm fan bulunmaktadır. En yüksek fiyatlı olanlarda da 3 adet 12 cm fan bulunmaktadır.

Benim işlemcimin fanı var ama istersen bir fotoğraf atayım nasıl iyi soğutucak mı diye bak
Ve başka bir şeye ihtiyacım var mı ısınma problemi karşısında (ısınma problemi olursa mesela)
Bunu merak ediyorum.
Fotoğrafları attım.

Dosya Ekleri

• IMG_20210103_205757.jpg
    IMG_20210103_205757.jpg
    110,7 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20210103_205744.jpg
    IMG_20210103_205744.jpg
    132,1 KB · Görüntüleme: 35
Benim işlemcimin fanı var ama istersen bir fotoğraf atayım nasıl iyi soğutucak mı diye bak
Ve başka bir şeye ihtiyacım var mı ısınma problemi karşısında (ısınma problemi olursa mesela)
Bunu merak ediyorum.
Fotoğrafları attım.
Yolla dostum.

Attım bir yukarıda kaldı.
V.

Ve bu arada RAM konusunda çok arada kaldım
1600MHz yapsam mı yoksa 1333MHz'de mi durmalı
Ben performans peşindeyim hocam hangisi daha iyiyse soğutucu olsun mu RAM'de ayrıca gerek var mı Power yeter mi falan.
Yanlış hatırlamıyorsam FX serisinin fanı. Gayet güzel fan değişimine ihtiyaç yok. Lakin sistem çok kirli duruyor. Temizlik ve Artic MX-4 şart gibi. :D.
,
RAM konusu konuştuğumuz gibi 12 GB 1333 MHz yapmanız daha çok performansa imkan sunacaktır. Soğutuculu olup olmaması önemli değil ki. Zaten overclock stabilizesi sağlaman çok zor bu sistemlerde. Ayrıca PSU modelini hala göremedim. RAM soğutucusu illa içini rahat ettirecekse bura'ya tıkla ve fazla masrafdan kurtul. :D.

Yanlış hatırlamıyorsam FX serisinin fanı. Gayet güzel fan değişimine ihtiyaç yok. Lakin sistem çok kirli duruyor. Temizlik ve Artics MX-4 şart gibi.:D.

RAM konusu konuştuğumuz gibi 12 GB 1333 MHz yapmanız daha çok performansa imkan sunacaktır. Soğutuculu olup olmaması önemli değil ki. Zaten overclock stabilizesi sağlaman çok zor bu sistemlerde. Ayrıca PSU modelini hala göremedim. RAM soğutucusu illa içini rahat ettirecekse bura'ya tıkla ve fazla masrafdan kurtul.:D.

MX-4 ne demek fazla para tutar mı?
Overclock niyetinde değilim belki yaparım sonralarda çok az ihtimal, RAM soğutucusuna hiç gerek yoksa almam, PSU'yu atayım şimdi.
Attım PSU yu
Yanlış hatırlamıyorsam FX serisinin fanı. Gayet güzel fan değişimine ihtiyaç yok. Lakin sistem çok kirli duruyor. Temizlik ve Artic MX-4 şart gibi. :D.
,
RAM konusu konuştuğumuz gibi 12 GB 1333 MHz yapmanız daha çok performansa imkan sunacaktır. Soğutuculu olup olmaması önemli değil ki. Zaten overclock stabilizesi sağlaman çok zor bu sistemlerde. Ayrıca PSU modelini hala göremedim. RAM soğutucusu illa içini rahat ettirecekse bura'ya tıkla ve fazla masrafdan kurtul. :D.
Hocam iyi mi PSU

Dosya Ekleri

• 16097055440985686573698643406219.jpg
    16097055440985686573698643406219.jpg
    141,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
MX-4 ne demek fazla para tutar mı?
Overclock niyetinde değilim belki yaparım sonralarda çok az ihtimal, RAM soğutucusuna hiç gerek yoksa almam, PSU'yu atayım şimdi.
Attım PSU yu

Hocam iyi mi PSU
PSU mükemmel. Sorun yok. Gerekli bakımları zamanında yaparsanız sıkıntı çıkmaz sistemde.
Link

Son düzenleme:

Geri
Yukarı