Phenom x4 965 ve HD 5770 İçin PSU Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

asddsaasddsa

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
  • Phenom x4 965
  • 2+2+4GB toplamda 8GB RAM
  • M4A87TD/USB3 anakart
  • Asus HD 5770 (EAH5770 CUCore/2DI/1GD5) 1GB ekran kartı
Bu sistem için güç kaynagı tavsiyesi verebilir misiniz? Bütce 200-300 TL

Güç kaynağında bütçeden kısma kaliteli bir markanın güç kaynağını uzun yıllar kullanabilir birçok defa üzerine yeni sistemler inşa edebilirsin. Bence en az 600 W kendini ispatlamış markalardan bütçeni çok zorlamaz ise minimum gold sertifikalı bak. Beni aşar bütçem elvermez diyor isen bronz al yada biraz daha bekle biriktir gold al. Ben 5 sene oldu gold 750 w PSU ile 3. sistemi 1 ay olmadı inşa ettim.

Güç kaynağında bütçeden kısma kaliteli bir markanın güç kaynağını uzun yıllar kullanabilir birçok defa üzerine yeni sistemler inşa edebilirsin. Bence en az 600 W kendini ispatlamış markalardan bütçeni çok zorlamaz ise minimum gold sertifikalı bak. Beni aşar bütçem elvermez diyor isen bronz al yada biraz daha bekle biriktir gold al. Ben 5 sene oldu gold 750 w PSU ile 3. sistemi 1 ay olmadı inşa ettim.
malesef 300 tl bile zorlanarak çıkabildiğim fiyat bilgisayarsız da olmuyor bir an önce almam gerekiyor pcnin psu bozuk durumda

malesef 300 tl bile zorlanarak çıkabildiğim fiyat bilgisayarsız da olmuyor bir an önce almam gerekiyor pcnin psu bozuk durumda
Hocam davulun sesi uzaktan tırt gelir ben bütçenin ne kadar sarsılacağını senin ne kadar zorlanacağını kestiremem. Lakin fikrimi söyledim. Ben 300 TL ye PSU almam gerekir ise 1 ay bekler üzerine 300 daha koyar öyle alırım 20 yıllık bir tecrübem var ve bizzat yaşadım. Sistemin eski, yeni nesil ekran kartlarının yanında Ryzen işlemcileri de besleyebilecek bir PSU bak, araştırmanı yap ki ileride yükseltmeni intel Amd platform ayırt etmeden kura bilesin.

Son düzenleme:
FSP HYDRO 600W alabilirsin fakat sistemine fazla geliceğini düşünüyorum fakat FSP markasından asla şaşma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı