Philips 231C5 SmoothTouch 23″ IPS Dokunmatik Monitör İncelemesi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Philips’in 231C5 modeli, 10 parmak dokunmatik destekli ve masaya paralel konumlandırılabilen 23″ IPS monitörünü inceliyoruz. Dokunmatik monitörlerin...
49-JNM8LOQc

Daha fazlası...

Arkadaşlar selamlar öncelikle teşekkür ederim tüm videolar için çok güzel incelemeler ve bilgilendirici konulara değinmişsiniz.

Bu ürünün ben birkaç aydır peşindeydim ama piyasada yavaş yavaş tükenmeye başlamış, Vatan Bimeks belki getirebiliriz diyor.

Soruma gelirsek Samsung Note 2'yi yine Samsung multimedia dock'un HDMI portu aracılığıyla Loewe marka panelimden güzel bir görüntü alıp kablosuz fare ve klavye ile kullanıyorum fakat aklımdan geçen bunu sizin incelediğiniz gibi dokunmatik bir monitör ile kullanabilmek. İncelemede solda kare şeklindeki USB'nin dokunmatik fonksiyonun çalışması için bağlanan cihazın USB çıkışına bağlamak gerektiğini söylediniz ama bendeki cihaz android olmasından bu durumu destekleyecek sürücüler mevcut mudur ?

Birçok hafıza kartı, klavye, fare sıkıntısız bağlanıyor ama çizim tabletini örneğin bir windows gibi desteklemiyor.

teşekkürler şimdiden

USB'nin dokunmatik fonksiyonunun çalışması için Windows'ta bulunan dokunmatik sürücüsü gerekiyor. Yani Android üzerinde bağlantıyı micro USB'den normal USB'ye çevirseniz, adaptör kullansanız bile tahmin ettiğiniz üzere çalışmayacaktır. Sürücü bulmak ya da uydurmak da malesef mümkün değil, birkaç yılda belki aşabileceğimiz bazı geçmişten gelen uyumsuzluklar söz konusu. Bu kullanım senaryolarını göz önüne alarak gelecekte destek vermeleri, yeni seri ürünlerde bunu özellik olarak sunmaları gerekiyor. Sadece cep telefonları için değil, Android Stick'ler için de durum böyle.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı