Philips 242E1GAJ alınır mı?

Monitörü aldım 144Hz'e çekince anlamadığım şekilde renkler 1 tık daha canlı geldi. Aldığım yerde ölü piksel testi yapmıştım ama eve gelince daha detaylı yine yaptım ve 0 ölü piksel. Hikaye tarzı oyun mesela Witcher 3 daha oynamadım ama film izlerken gerçekten renkler güzel tatmin ediyor. Monitör bence şık ve kenarları da sanki ekranmış hissi veriyor ince olduğu için. İçinden hem DP kablosu hem HDMI kablosu çıkıyor DP kablosunu takmazsanız 144Hz vermiyor. Ekran kartına göre ayar vermeye çalışacağım ara yüzünden. Sizlere sorum şu ölü piksel testi gibi başka hangi testler yapabilirim? Link atarsanız bakarım. İlgi alakanız için teşekkür ederim hepinize.
Beğenmenize çok sevindim.

Akşam olunca siyah ekran açıp ışık sızma testi yapabilirsiniz. Işık sızması muhtemelen vardır, önemli olan ne kadar şiddetli olduğu. Günlük kullanımda etkilemiyor ise problem olmaz.
Monitörde en iyi ve canlo görüntü için "sRGB" modunu seçebilirsiniz. Ama biraz göz yorucu olabilir.

Beğenmenize çok sevindim.

Akşam olunca siyah ekran açıp ışık sızma testi yapabilirsiniz. Işık sızması muhtemelen vardır, önemli olan ne kadar şiddetli olduğu. Günlük kullanımda etkilemiyor ise problem olmaz.
Monitörde en iyi ve canlo görüntü için "srgb" modunu seçebilirsiniz. Ama biraz göz yorucu olabilir.
Color temperatureden srgb ye geçince renkler bayağı canlı oldu çok teşekkür ederim. Şimdi FreeSync'i G-Sync'ye çevirmeye çalışacağım.

Ghosting'i tamamen düzeltemeyebilirsiniz, ama SmartResponse ayarı ile en stabil hale getirebilirsiniz. Yine de rekabetçi oyunları ciddi bir şekilde oynayan birini rahatsız edebilir.

Ama hikayeli oyunları daha ağırlıklı oynuyor, üstüne film de izliyor iseniz bu fiyata piyango desem abartmış olmam diye düşünüyorum.

Bende bu monitör aldım ancak kargoda iade edip ASUS VP249QGR IPS model alsam aynı ghost sorununu yaşarmıyım varmıdır bilginiz ? IPS modeller daha iyi farkındayım ama arada 150 tl + dp kablosu alıcam. Değer mi acaba.

ASUS'da daha az olacağını tahmin ediyorum ama kesin konuşamıyorum.

Tamamen çözemezsiniz.

Fps oyunlarında üst seviye oynamıyorum genelde arkadaş ortamıyla cs go falan ancak lol moba tarzı oyunlarda daha aktifim o oyunlarda sıkıntı yaşarmıyım ghost tarzı problem gtg 4 ms olması falan. İkinci sorumda bu ekran 4-5 saat pc başında kalınca baş ağrısı veya göz ağrısı yapar mı ?

@citizenn göz ağrısı tamamen sizinle ilgili. Flicker-Free ve mavi ışık filtresi var ama çok kesin konuşamıyorum.

Üst seviye oynamasanız da ghosting biraz fazla oluyormuş, rahatsız edebilir.

Monitörü aldım 144Hz'e çekince anlamadığım şekilde renkler 1 tık daha canlı geldi. Aldığım yerde ölü piksel testi yapmıştım ama eve gelince daha detaylı yine yaptım ve 0 ölü piksel. Hikaye tarzı oyun mesela Witcher 3 daha oynamadım ama film izlerken gerçekten renkler güzel tatmin ediyor. Monitör bence şık ve kenarları da sanki ekranmış hissi veriyor ince olduğu için. İçinden hem DP kablosu hem HDMI kablosu çıkıyor DP kablosunu takmazsanız 144Hz vermiyor. Ekran kartına göre ayar vermeye çalışacağım ara yüzünden. Sizlere sorum şu ölü piksel testi gibi başka hangi testler yapabilirim? Link atarsanız bakarım. İlgi alakanız için teşekkür ederim hepinize.
UFO Ghosting testi yapar mısın?

Ufo ghosting testi yapar mısın?

Lowblue mod açarsanız ghosting büyük oranda artıyor. Srgb ya da color temperature yapınca ghosting aynı değişmiyor. Mprt açık ya da kapalı olduğunda da aynı gibi, ben mprt açınca ghostingin artacağını düşünüyordum ama fark neredeyse yok. Bence burada en önemli etken smartresponse. Smartresponse de fastest yapınca yani fulleyince ghosting en çok burada azalıyor ve görüntüde bir değişiklik olmuyor ghostingi çok daha düşürebiliriz ama görüntü çok kötü olur. Ben daha çok ayrıntılı bakamadım ama CS'de beni fazla rahatsız eden bir durum olmadı çünkü ayarları oynadığım oyuna göre yapıyorum. Mesela hikaye tarzı oyunlarda görüntünün önemli olduğu oyunlarda değiştiriyorum ya da film izlerken. Ama rekabetçi oyunlarda görüntüden feragat ettim.

Lowblue mod açarsanız ghosting büyük oranda artıyor. Srgb ya da color temperature yapınca ghosting aynı değişmiyor. Mprt açık ya da kapalı olduğunda da aynı gibi, ben mprt açınca ghostingin artacağını düşünüyordum ama fark neredeyse yok. Bence burada en önemli etken smartresponse. Smartresponse de fastest yapınca yani fulleyince ghosting en çok burada azalıyor ve görüntüde bir değişiklik olmuyor ghostingi çok daha düşürebiliriz ama görüntü çok kötü olur. Ben daha çok ayrıntılı bakamadım ama CS'de beni fazla rahatsız eden bir durum olmadı çünkü ayarları oynadığım oyuna göre yapıyorum. Mesela hikaye tarzı oyunlarda görüntünün önemli olduğu oyunlarda değiştiriyorum ya da film izlerken. Ama rekabetçi oyunlarda görüntüden feragat ettim.

Lowblue mod kapalıyken baş ağrısı yapıyor mu ya da göz kızarması, kuruluğu?
Hangi oyunlar için hangi ayarları kullandığınızı paylaşabilir misiniz? Memnun musunuz?

Lowblue mod kapalıyken baş ağrısı yapıyor mu ya da göz kızarması, kuruluğu?
Hangi oyunlar için hangi ayarları kullandığınızı paylaşabilir misiniz? Memnun musunuz?

Low Blue mod kullanmıyorum ve baş ağrısı yapmıyor alışıyosunuz. Günde 5 veya 6 saat başındayım gözümde bir ağrı ya da kızarma yapmıyor bu size bağlı daha çok. Ben mesela CS:GO oynayacağımda mprt açıp oynuyorum ama Witcher 3 oynayacağımda mprt kapatıyorum ve srgb moduna alıyorum renkler daha canlı ve güzel oluyor bence güzel bir monitör memnunum.

Geri
Yukarı