Philips 242E1GAJ deneyimim

Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Monitörü teslim aldım. Normal imleçte biraz ghosting takip ediyor ama imlecimi Mac imleci yaptığım için o pek fark edilmiyor. Normal imleçte de dikkatli bakınca görülüyor.

144 Hz deneyimi efsane bir şey. 60-75 HZ kullanıyorsanız paranız olduğu zaman geçmenizi tavsiye ederim.

Bu monitörü almamda bana yardımcı olan @SkyRose @kino @Kelebek_1034'e teşekkür ediyorum.

Tek sorunu ayağı boynu ile aynı renk değil. Birisi füme renginde diğeri gri. Sizde de öyle mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@kino Hocam Twitter'ın siyah temasında veya başka sitelerde aşağı kaydırınca yazılar sarı şekilde oluyor. O biraz rahatsız etti.

Beyaz temalarda da gece ışığını açınca oluyor.

Monitörü 2 hafta kadardır kullanıyorum. Ghosting biraz göreceli bir kavram diyebilirim. Kimisi için bu monitördeki ghosting can sıkıcı olabilirken, kimisi için de umursanmayacak kadar olabiliyor. Ürün ilk elime geldiğinde daha önce ips panel 60 hz kullanmış biri olarak. Ghostinge karşı çok önyargım vardı. Hatta bir ara kutuyu açmadan acaba iademi etsem diye düşündüm. Fakat sonrasında detaylı oyun, film vs testleri yapınca gördüm ki sizin oyun zevkinizi berbat edecek şekilde falan bir durum yok. Renklerin canlılığı, siyahın tam siyah olması.144 hz tazeleme hızı ve 1 ms tepkime süresi, üstüne philips markasının malzeme kalitesi eklenince o fiyat bandında şahsen gidip tn panel alıp gözlerime işkence edeceğime bu modeli alır uzun vadede keyfime bakarım diye düşündüm. İyiki almışım.

Geri
Yukarı