Philips 242V8A vs Dell SE2419HR Monitör Tavsiyesi

Tsugayu

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Aircraft Maintenance Engineer
Merhaba, zamanında oyun için 1ms 60Hz TN panel bir oyuncu monitörü almıştım ama pek oyun oynamıyorum, bu yüzden onu sattım. Daha güzel renkler veren IPS LED panel, 75Hz, 1080P bir monitör almaya karar verdim. Benim için önemli olan öncelik renklerin canlılığı, parlaklığı ve güzel gözükmesi, daha sonra arasıra da olsa oyun açarsam beni üzmemesi. Bütçem 750-900 TL civarı. Bu fiyat aralığında aşağıdaki iki monitör dikkatimi çekti.

Philips 242V8A
Dell SE2419HR.

Kasa malzeme kalitesi olsun, panel kalitesi olsun, renklerin canlılığı parlaklığı olsun hangisi daha memnun eder?

Bu monitörlerle oyun oynarken önceki 1ms TN panel monitörüme kıyasla ne gibi sıkıntılar yaşarım?

Selamlar, geçen hafta Dell Se2419HR monitör sipariş vermiştim yaklaşık 1 saat önce elime geçti ve kurulumunu tamamladım. Monitörü ikinci bilgisayarım için satın aldım. Ana bilgisayarımda MSI MAG271C monitör bulunuyor ve piyasa değeri yaklaşık 2500 TL civarında. Ancak her ne hikmetse Dell monitörün verdiği görüntü gözüme o kadar hoş geldi ki şu ana bilgisayardaki monitörden bile daha fazla beğendim..

Cevap için teşekkür ederim.
Yaptığım araştırmalarda Dell karşısında Philips 242V8A'nın bir çok avantajı var: Displayport, 3.5 mm jack çıkışları, 2 x 2W hoparlör, 4 ms tepki süresi, VESA bağlantısı vs. (Hiç biri benim için çok önemli değil)

Ama Dell SE2419HR'nin özelliklerinde renk gamutu 72% NTSC (CIE 1931) ibaresi var, philips'de bu yok. Bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum bu yüzden bu iki monitör arasındaki renk farkı nedir merak ediyorum. Philips'de renkler daha mı kötü? Eğer fark yoksa ekstra özellikleri sebebiyle philips alabilirim. Ama bariz bir renk farklılığı varsa ekstra özelliklerden vaz geçip dell alabilirim.

Açıkcası Displayport olması büyük avantaj, onun haricinde bahsettiğiniz renk gamutu ibaresini ve Philips monitörü kullanmadan aralarındaki renk farkını maalesef karşılaştırmam yada yorum yapmam mümkün değil. Ama dediğim gibi hem IPS panel olması hem de belki de farklı renk özellikleri kullanması nedeniyle Dell monitörün görüntüsü çok hoşuma gitti. Hem göz yormuyor hem de baktıkça bakası geliyor insanın.

Bununla beraber Dell monitörde de hoparlör desteği var yanlış mıyım?

Geri
Yukarı