PhILIPS 271E1SCA-01 monitörde pikselleşmeler olur mu?

hzmendel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
1080p'de 27" pikselleşme yapabiliyor ama bu tamamen bakma mesafeniz ile ilgili.

En az 60-70cm mesafeden bakarsanız pikselleri sayma gibi bir durumun olmayacağını tahmin ediyorum. En iyi yol denemek.

Piksellerin görüneceğini sanmıyorum(eğer çok yakınında oturmuyorsanız). Güzel bir monitör tam ömürlük :D

1080p'de 27" pikselleşme yapabiliyor ama bu tamamen bakma mesafeniz ile ilgili.

En az 60-70cm mesafeden bakarsanız pikselleri sayma gibi bir durumun olmayacağını tahmin ediyorum. En iyi yol denemek.
yaklaşık 30 santimden bakacağım o yüzden sordum sıkıntı olut mu diye bir de 24 inçi 1200tl. Sizce 300 lira farka değer mi? Büyük olması.

Yaklaşık 30 santimden bakacağım o yüzden sordum sıkıntı olut mu diye bir de 24 inçi 1200tl. Sizce 300 lira farka değer mi? Büyük olması.
30 santimde pikselleri sayarsınız. Asla önermem. O fiyata bunu öneririm;

Renk olarak en gelişmiş IPS olan AH-IPS panel var ve gerçek 8 bit renk derinliğinde.

24 inç de gayet büyük bence 1080p ise 27 inç gereksiz.
30 santimde pikselleri sayarsınız. Asla önermem. O fiyata bunu öneririm;

Renk olarak en gelişmiş IPS olan AH-IPS panel var ve gerçek 8 bit renk derinliğinde.
teşekkürler 24 alacağım ama IPS panel istemiyorum maksimum fiyat 1200 bandında önerilerinizi alabilirim. LOL ve EBA için kullanacağım oyun derdim yok.

düşündüğüm buydu.

IPS de ışık süzmesi oluyormuş diye okudum bilgilendirir misiniz acaba? Eğer uygun 24 inç monitör biliyorsanız ekleyebilirsiniz.
Evet, IPS'lerde ışık sızması ve "IPS Glow" adındaki şey olur. Ama;

1- Bunları siyah ekran açmadıkça genelde fark edemezsiniz.

2- Kavisli VA'larda da bir bu kadar görülür ışık sızması.

Geri
Yukarı