PhILIPS-276E8VJSB-27-5MS vs LG-27UL550-W

eminilhan

Kilopat
Daha fazla  
2 Adet almayı düşündüğüm monitör var.
İkisi de IPS panel ve LED. İkisinde de HDMI ve Display Port var. İkisi de 4K çözünürlüğe ve 27'in. Büyüklüğe sahip. Philips'in çerçeve ve genel tasarımını ben LG'den daha iyi buldum. LG olan HDR barındırıyor fakat linklere tıklayıp bakarsanız Philips reklamını daha güzel yapmış. A'dan Z'ye tüm özellikleri yazmış. Ultra Clear, Flicker Free ve Low Blue özellikleri benim gözlerimdeki rahatsızlık için hayati derecede önemli. Ben bu monitörleri kaliteli bir şekilde tasarım yapmak ve film izlemek için alıyorum. Sizin önerilerinizi bekliyorum.
Philips Monitör: https://www.hepsiburada.com/philips-276e8vjsb-27-5ms-hdmi-display-4k-uhd-ips-monitor-p-HBV00000FRVID
LG Monitör: LG 27 inç 27UL550-W IPS 4K HDR 10 RADEON FreeSync HDMI DP Beyaz LED Monitör: Amazon.com.tr

Performans birbirini aratmaz gibi. LG alırdım ben olsam.

-Daha güncel
-HDR teknoloji
-Renk Derinliği daha iyi
-Daha ucuz

Performans birbirini aratmaz gibi. LG alırdım ben olsam.

-Daha güncel
-HDR teknoloji
-Renk Derinliği daha iyi
-Daha ucuz
Hocam renk derinliğine nasıl karar verdiniz? Birde bu lg de acaba philipsteki gibi titreşimi azaltan flicker free veya low blue ile ultra clear tarzı özellikler var mı acaba? Her markada bu özellikler farklı isimde oluyor. Tam bilgim olmadığı için size soruyorum. Philipste world cardla 150 tl daha ucuza geliyor. 2300 tl yani. 100 tl farkla philipsi bırakmak istemem.

Her iki monitörde aslında 8 bit fakat FRC desteği ile 10 bit oluyor. LG A-FRC, Philips sadece FRC kullanıyor. SRGB renk gamında Philips biraz önde fakat, NTSC renk gamında LG üstün.

Genel olarakta LG'nin panel teknolojisini gelişmiş buluyorum.

Hocam 1366x768 piksel 15.6 inç büyüklükyeti tn panel laptop ekranından geçen birisi için ikisi arasında pek fark var mı :D Çünkü dediklerinize göre LG yi alacağım ama stoğu biterse de philips düşünüyorum. Amazon hızlı eritiyor. Şuanda kalmamış bile olabilir.

Böyle bir panelden 4K IPS bir monitöre geçmek hangisi alırsanız alın sizi dehşete uğratır. Ama ben LG alırdım. Teknik olarak daha üstün. Her iki monitörde de pişman olmazsınız ama kıyas yapacaksak LG. Ve Amazon'un kendisi satıyor. Fiyatıda çok iyi düşmüş. Kaçırmayın derim.

Böyle bir panelden 4K IPS bir monitöre geçmek hangisi alırsanız alın sizi dehşete uğratır. Ama ben LG alırdım. Teknik olarak daha üstün. Her iki monitörde de pişman olmazsınız ama kıyas yapacaksak LG. Ve Amazon'un kendisi satıyor. Fiyatıda çok iyi düşmüş. Kaçırmayın derim.
Aynen hocam. O dehşeti yaşamak istiyorum. Philipste flicker free ve low blue modu beni cezbetti. Gözlerimde yorgunluk var. LG de öyle bir ibare göremedim. Siz gördünüz mü acaba?

Aynen hocam. O dehşeti yaşamak istiyorum. Philipste flicker free ve low blue modu beni cezbetti. Gözlerimde yorgunluk var. LG de öyle bir ibare göremedim. Siz gördünüz mü acaba?
O özellikler neredeyse her panelde var artık.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200406-191214.jpg
    Screenshot_20200406-191214.jpg
    97,2 KB · Görüntüleme: 78
Peki hocam teşekkür ederim. Şu stok bitmeden yarın alayımda monitörü inşallah.
Hocam sahibinden de şu monitörü de buldum ama sizce 2200 e onu almak yerine 1400 e bunu almak mantıklı mı?
Çok soru sordum kusura bakmayın. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Peki hocam teşekkür ederim. Şu stok bitmeden yarın alayımda monitörü inşallah.
Hocam sahibinden de şu monitörü de buldum ama sizce 2200 e onu almak yerine 1400 e bunu almak mantıklı mı?
Çok soru sordum kusura bakmayın. Şimdiden teşekkür ederim.
TN Panel ikinci el attığınız ürün. Çamur gibi renkler almak istiyorsanız alabilirsiniz. Size hitap edecek bir monitör değil. Sıfır fiyatı da 1600 TL civarında.

Geri
Yukarı