PHILIPS 278E8QJAB/00 vs ViewSonic VX2458-C-mhd

Tunius

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir monitör almayı düşünüyorum ancak bu ikisi arasında takıldım kaldım. Kesinlikle oyun için ya da kesinlikle film, dizi seyretmek için alıyorum diyemem. Yani bazı günler 5 saat oyun oynayıp 3 saat film izlerken, bazı günler 9 saat film izleyip hiç oyun oynamıyorum. Philips isteme sebebim 27", ve tüm yorumlarının güzel olması. Ancak ViewSonic istememin asıl nedeni ise 144hz ve 1ms ayrıca g-Sync, bir yönden de ileriye dönük olur diye düşünüyorum. Ekran kartım GTX 1050 ti yani 144hz çok işime yarar mı bilmiyorum. Ayrıca ViewSonic bazı kötü yorumlar almış o yüzden kafam daha da karıştı. Öteki tarafta ise 27" monitörlerde 1080p piksel konusunda sorun yarattığı söyleniyör. Yardımcı olursanız sevinirim.

O model ile bunun arasında ne fark var anlayamadım. İkisi de IPS değil galiba. Birinde freesync yok denilirken yorumlarda var yazılmış. Birisi sizin söylediğiniz model için 60 hz veriyor demiş. Şu monitörlerin özelliklerini keşke adam gibi girseler.

İleriye dönük oyun monitörü istiyorsanız Viewsonic daha mantıklı olacaktır. Bazı olumsuz yorumlar için birşey diyemem denemedim. Bütçe biraz daha yüksek ise farklı modeller de bulunabilir.

Siz yeter ki neye karar vereceğinize emin olun. Ne yardan geçerim ne serden diyerek maalesef olmuyor. Hele de fiyat performans ürünü kovalıyorsanız.

27 INCH piksellenme konusunda farklı yorumlar var. Bu tabi monitöre ne kadar uzak olacağınızla da alakalı bir durum. Son aşamada bir mağazaya gidip görebilirseniz incelemenizi öneririm. Bende 27 düşünüyorum o konuda emin değilim.

O model ile bunun arasında ne fark var anlayamadım. İkisi de IPS değil galiba. Birinde freesync yok denilirken yorumlarda var yazılmış. Birisi sizin söylediğiniz model için 60 hz veriyor demiş. Şu monitörlerin özelliklerini keşke adam gibi girseler.

İleriye dönük oyun monitörü istiyorsanız Viewsonic daha mantıklı olacaktır. Bazı olumsuz yorumlar için birşey diyemem denemedim. Bütçe biraz daha yüksek ise farklı modeller de bulunabilir.

Siz yeter ki neye karar vereceğinize emin olun. Ne yardan geçerim ne serden diyerek maalesef olmuyor. Hele de fiyat performans ürünü kovalıyorsanız.

27 INCH piksellenme konusunda farklı yorumlar var. Bu tabi monitöre ne kadar uzak olacağınızla da alakalı bir durum. Son aşamada bir mağazaya gidip görebilirseniz incelemenizi öneririm. Bende 27 düşünüyorum o konuda emin değilim.
Yorumun için teşekkürler. Ben bu ikisinden de vaz geçtim ve AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA aldım. Henüz gelmedi ancak sen de düşünebilirsin.

Yorumun için teşekkürler. Ben bu ikisinden de vaz geçtim ve AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA aldım. Henüz gelmedi ancak sen de düşünebilirsin.

Güzel tercih yapmışsınız. İyi yorumları çok olan ve çok satan bir monitör olmalı. O monitöre denk geldim hatta belki aynı modelin 27 INCH olanını bile düşündüm ama bahsettiğimiz gibi pek emin olamıyoruz.

Güle güle kullanın. Uzun saatler oyun oynayan birisi olarak 144 HZ bence işinize yarayacaktır. En azından ileriye dönük bir monitör almış oldunuz.

Gelince yorum yapar mısın merak ediyorum. Özellikle film izlerken falan performansı önemli.

Monitör elime bu gün geldi ve tam 1 hafta sürdü. monitör ile alakalı diyeceklerim şimdilik kısıtlıdır. Ancak oyun oynarken gerçekten mükemmel. 18.5" olan bir monitörden böyle bir monitöre geçmek benim için halen biraz zor, alışmam biraz zaman alıcak gibi gözüküyor. Video'ya gelince çok iyi değil gibi. Yani benim yapmam gereken ayarlar vardır belki ancak Youtube'da video izlerken çok hoşuma gitmedi. Netflix açılmıyor v.s diyenler vardı ancak açılıyor ve anlamadığım şekilde Netflixte film izlerken çok güzel görüntü veriyor. Ama dediğim gibi Youtube'a geçince bi tuhafıma gitti. Oyun hiç oynamıyor, dizi film ile ise işin almanı çok tavsiye etmem. Ama belki benim gözümün alışması gerekiyordur yani eğer fırsatın varsa gidip bi monitöre bakmanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı