Philips 48OLED708 alınır mı?

Hocam OLED yanması için alabileceğim önlemler nedir? Statik görüntü ve logolu yayın izlemiyorum ama oyun oynarken de HUD ekranları sabit. Bu kadar kafaya takmaya gerek var mıdır?
Hemen hemen tüm modern telefonlar, tabletler, TV'ler ve OLED ekranlı diğer cihazlar, ekranı yanma olayından koruyacak bir yönteme sahiptir. Kullanıcı arayüzü öğeleri ve diğer içerik düzenli olarak birkaç piksel kaydırılarak ekran yanma tehlikesinden korunur. Yani rahat ol ve keyfine bak.

Hemen hemen tüm modern telefonlar, tabletler, TV'ler ve OLED ekranlı diğer cihazlar, ekranı yanma olayından koruyacak bir yönteme sahiptir. Kullanıcı arayüzü öğeleri ve diğer içerik düzenli olarak birkaç piksel kaydırılarak ekran yanma tehlikesinden korunur. Yani rahat ol ve keyfine bak.
Hocam Dolby Vision veya HDR10+ REMUX film paneli denemek için indirmiştim. Ancak Ne HDR10+ ne de Dolby Vision oladak algılanmıyor sadece HDR sinyali çıkıyor. Amazon Prime üzerinde çalışıyor ama kendi kaynak videolardan neden bu şekilde olabilir?

OLED bir model tercih etmek istiyorum. LG EVO serisi ile neredeyse %25 fiyat farkı olduğu için bu modele yöneldim. Ek olarak LG EVO serisinde HDR10+ desteği olmaması kafa karıştırıyor.

LG televizyonu öneririm,Philips televizyonların işlemcileri çok yavaş.

Neye göre? Uzun yıllardır Philips ve LG iki TV kullanıyorum böyle bir şey yaşamadım.

1sene önceye kadar bende Philips kullanıyordum.
Bir uygulama açmaya çalıştığımda bekle babam bekle TV'yi aç kapa yapmadan düzelmiyor zaten izlerken bir anda kapandı LG TV aldım şu an gayet memnunum.

Çevremde önermiyor Philips'i.

Tv panel tamiri yapan biri olarak OLED TV almanızı önermem. Oled televizyonlarun halimhazırda kronik ekran yanması (burn-in) sorunları aşılabilmiş değil. QLED veya nanocell bir tv tercih etmeniz ileride tamir açısından daha avantajlı

Oled alırsanız ya çok yüksek maliyetler ile ekran değişimi yaptırmaya yada TV yi kaldırıp çöpe atmaya hazır olmalısınız

Merhaba @çokdüşünenbiri hocam, nasıl memnun musun? Ya geçen akşam gittim geldim gittim geldim mağazada Philips 48oled708 modelini aldım fakat henüz gelmedi. LG 48oled34cla modeli ile yan yana çok baktım ama aradaki fiyat farkından dolayı çok da yanaşamadım LG'ye; 6 bin liralık fark vardı. Biri 32.450 diğeri 38.100 civarı idi. Şu an yorumunu duymak isterim iki haftalık kullanım sonucunda. Teşekkür ederim.

Merhaba @çokdüşünenbiri hocam, nasıl memnun musun? Ya geçen akşam gittim geldim gittim geldim mağazada Philips 48oled708 modelini aldım fakat henüz gelmedi. LG 48oled34cla modeli ile yan yana çok baktım ama aradaki fiyat farkından dolayı çok da yanaşamadım LG'ye; 6 bin liralık fark vardı. Biri 32.450 diğeri 38.100 civarı idi. Şu an yorumunu duymak isterim iki haftalık kullanım sonucunda. Teşekkür ederim.
Ben de bu iki model arasında kalmıştım hocam. Philips'i HDR10+ desteği, Google TV olması ve genel olarak birçok standart ve lisansı eksiksiz bulundurması sebebiyle tercih ettim tabii ki fiyat farkı da cabası.

Ben de bu süreçte çok fazla kullanamadım, 5-6 saat oyun ve bir o kadar da sadece Amazon Prime üzerinden 4K HDR10+ içerik tecrübe ettim.

Genel olarak memnunum ancak gün ışığında bir tık fazla parlaklık olsa daha iyi olurdu diyebilirim bunun dışında eksik veya şöyle olsun dediğim bir şey yok... Kumanda dışında tabii ki. Kumanda çok dandik geldi bana mikrofonu da çok düzgün çalışıyor diyemem ama bu TV yanında elzem bir şey değil bence fikrinizi etkilememeli.

Sizin soracağınız aklıma gelmeyen şeyler varsa memnuniyetle cevaplamak isterim.

@çokdüşünenbiri Hocam beklemediğim şekilde bir günde geldi ve ardından kuruldu; umarım pişmanlık yaşamayız 🧿:). Açıkçası parlaklığı Vatan'da LG ile yan yana karşılaştırdığımda benim de dikkatimi çekti. Özellikle LG Evo serisinde parlaklığın biraz daha fazla olduğunu fark ettim. Umarım pişmanlık yaşamayız. Size de hayırlı uğurlu olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı