Philips 55PML9008/12 ışık sızması

Kaan Suna

Hectopat
Merhaba,
Geçen günlerde Philips 55PML9008 modelini satın aldım ve 14.12.2023 tarihinde servis tarafından kuruldu. Ürünü incelerken arka aydınlatmanın çalıştığı zaman kenarlardan ışık sızması olduğunu fark ettim. Bu normal midir, değilse nasıl bir yol izlemem gerekir?
İlk video sızmaları gösterdiğim video.
Ekte eklediğim görsel TV açık ve Black screen video açık.
İkinci video ise aktif HDR bir video denemesi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

IMG_7004.JPG

Merhaba,
Geçen günlerde Philips 55PML9008 modelini satın aldım ve 14.12.2023 tarihinde servis tarafından kuruldu. Ürünü incelerken arka aydınlatmanın çalıştığı zaman kenarlardan ışık sızması olduğunu fark ettim. Bu normal midir, değilse nasıl bir yol izlemem gerekir?

Eki Görüntüle 2056746

Merhabalar bende aynı modeli 1 hafta önce aldım. Bende de ışık sızması var konuyu araştırdım. Başkalarında da benzer durumlar mevcut. Ips panel olduğu için ışık sızması var ama çok rahatsız edici bir durum. Laptobum da aynı şeyi yaşadım yıllarca. Bir çözüm olmuyor. Geleninde aynı olma ihtimali %99 diyim. İade edip farklı model bakılabilir. Süreci nasıl sonlandırdığınız hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Amblight açıkcan bu durum yok ya da film izlerken belli olmuyor ama tv açılırken ve tam siyah olmayan videlarda belli oluyor.

Dosya Ekleri

• 20240108_191710.jpg
    20240108_191710.jpg
    43,9 KB · Görüntüleme: 170
  • 20240108_191649.jpg
    20240108_191649.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 152
  • 20240108_192134.jpg
    20240108_192134.jpg
    45,9 KB · Görüntüleme: 139
  • 20240108_192209.jpg
    20240108_192209.jpg
    108,7 KB · Görüntüleme: 151
Merhaba,

Eki Görüntüle 2056746

Sizinki çok fazla eğer kamerada gözüktüğü kadar varsa. Kamera fazla da gösterebiliyor. Eğer öyleyse servisi arayın. Gelip bakacaklar ve yüksek ihtimalle normal diyecekler. Sizde hakem heyetine başvuracaksınız. Haklı bulunacaksınız fakat bu işlem 6 ay sürecek. Değişim isterseniz bu model kalmadı denecek fatura fiyatı iade edilme talebi olacak. Zarar edeceksiniz. Mahkemeye başvuracaksınız. Servis vicdan yaparsa belki istediğinizi alırsınız.

Sizinki çok fazla eğer kamerada gözüktüğü kadar varsa. Kamera fazla da gösterebiliyor. Eğer öyleyse servisi arayın. Gelip bakacaklar ve yüksek ihtimalle normal diyecekler. Sizde hakem heyetine başvuracaksınız. Haklı bulunacaksınız fakat bu işlem 6 ay sürecek. Değişim isterseniz bu model kalmadı denecek fatura fiyatı iade edilme talebi olacak. Zarar edeceksiniz. Mahkemeye başvuracaksınız. Servis vicdan yaparsa belki istediğinizi alırsınız.
O kadar zaman uğraşamam. Yani gündüz veya akşam lamba açıkken belli olmuyor. Birde modelde miniled olduğu için süreklide gözükmüyor ışık sızması. Bölgösel karartma teknolojidenden dolayı karanlık sahnelerde üst ledleri kapatıyor ve sızma olmuyor. Görüntü kalitesi muadilleri arasında en iyi diyebilirim. Garantiye göndermem değişim olursa öyle yola devam ederim. Teşekkürler cevap için.

O kadar zaman uğraşamam. Yani gündüz veya akşam lamba açıkken belli olmuyor. Birde modelde miniled olduğu için süreklide gözükmüyor ışık sızması. Bölgösel karartma teknolojidenden dolayı karanlık sahnelerde üst ledleri kapatıyor ve sızma olmuyor. Görüntü kalitesi muadilleri arasında en iyi diyebilirim. Garantiye göndermem değişim olursa öyle yola devam ederim. Teşekkürler cevap için.
Hocam seninki normal ben konuyu açan arkadaşı kast ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı