Elektronik Philips Essential Airfryer 4.1 L - 2.079 TL

Hocam Tefal'in fritözü mü yoksa Philips'in fritözü mü daha iyi?
Bu biraz ucu açık bir soru, modelden modele ve kullanımına göre değişebiliyor. Annemin kullandığı model, Philips AirFryer. Benim kullandığım ise Tefal ActiFry.
  • Pişirme kalitesi olarak bana göre Tefal daha üstün. Ancak Philips'te daha çok ince olan yerler (uçlar) pişebiliyor.
  • Fiyat konusunda Tefal daha ucuz (Belki fiyatlar değişmiş veya diğerine göre artmış olabilir.).
  • Her ne kadar aynı işi yapsa da kullanım kapasitesi, pişirme oranı ve saati herkesin için önemli olan bir faktördür.
  • AirFryer ile patatesten ziyade kestane gibi başka yemeklerde 15 ila 20 dakikada pişirebiliyor (Porsiyon oranına göre değişebilir tabii.) Ancak ActiFry ile 25 dakikada oluyordu. Yani pişirme saatine göre Philips daha üstün.
Şahsi önerim bütçeniz varsa tabii ki en çok tercih edilen Philips AirFryer tercih edebilirsiniz. Yoksa Tefal Actifry Genius bakabilirsiniz. Hem bütçe dostu hem de oldukça ekonomik iki modelden de kullanıcıların oldukça memnun kaldığını söylemek mümkün olduğunu söyleyebilirim.

Yani evdekilere göre bariz fark olduğu ve çıtır çıtır olduğunu varsayabilir miyim?

Evde yapacağınız kızartmalar ile alakası yok. Bu ürünü 10 gündür kullanıyorum. Taze gıdaların hepsini kupkuru yavan bir biçimde pişiriyor. Fırındaki lezzetten eser yok. Herkesin abartarak anlatmasına kapılıp indirimle almıştım ama iade ettim. Bu tip ürünler evde yemek yapacak zamanı hiç olmayan çalışan bekar insanlar için uygun. At makinanın içine kupkuru pişirsin ve bir an evvel yiyeyim de uyuyayım diyenler için uygun olabilir. Sonuç olarak fark var ama olumsuz anlamda var. Sıcak hava buharıyla pişen lezzetsiz yağ içermeyen kuru yemekler bana uygun sağlıklı falan diyorsanız alın ama sağlık için de bu kadar yavan yemek yemeye gerek var mı bilemiyorum. Ayrıca temizlemesi çok zor zamanla iç aksam leş gibi oluyor.

Evde yapacağınız kızartmalar ile alakası yok. Bu ürünü 10 gündür kullanıyorum. Taze gıdaların hepsini kupkuru yavan bir biçimde pişiriyor. Fırındaki lezzetten eser yok. Herkesin abartarak anlatmasına kapılıp indirimle almıştım ama iade ettim. Bu tip ürünler evde yemek yapacak zamanı hiç olmayan çalışan bekar insanlar için uygun. At makinanın içine kupkuru pişirsin ve bir an evvel yiyeyim de uyuyayım diyenler için uygun olabilir. Sonuç olarak fark var ama olumsuz anlamda var. Sıcak hava buharıyla pişen lezzetsiz yağ içermeyen kuru yemekler bana uygun sağlıklı falan diyorsanız alın ama sağlık için de bu kadar yavan yemek yemeye gerek var mı bilemiyorum. Ayrıca temizlemesi çok zor zamanla iç aksam leş gibi oluyor.
Tatlı kaşığı kadar yağ sürmeden içine atarsanız tabi kupkuru olur, o kadar da abartmayın; neticede hava ile pişiriyor.

Geri
Yukarı