Philips Hi-Fi ses sistemi bilgisayara nasıl bağlanır?

Yol yaptı yol

Hectopat
Elimde çok eski bir Philips mini sistemi var, bir tane makinesi, bir tane de kolonu var. Kolon ekleyebiliyoruz. Eski olduğundan dolayı bağlantı çıkışları da çalışmıyor olabilir. Bu makineyi bilgisayara bağlasam aldığı sesi kolona verir mi? Normalde vermesi lazım ama dediğim gibi içi baya toz falan emin değilim. Bu sistemi nasıl bilgisayara en verimli şekilde bağlarım?

Ses 5-min.jpgSes sistemi-min.jpgSes2-min.jpgSes3-min.jpgKolon-min.jpgSes4-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım tek giriş noktası arkadaki AUX/CDR girişi.
Şu kablodan alarak bilgisayara bağlayabilirsin diye düşünüyorum. Ama önce müzik sistemini bir kontrol et çalışıyor mu diye. Elektrik kablosu bantlanmış sanırım, kopukluk vs. olabilir.

Ön tarafında 3.5 mm AUX girişi varsa ordan da bağlantı yapabilirsin. Sağda mikrofon girişi gözüküyor, AUX da olabilir ayrıca. (Arka taraf haricinde)

Amfi olmadan sesi duyamazsın yada çok çok çok az duyarsın.
Philips mini sistemi var, bir tane makinesi, bir tane de kolonu var.
Makine dediği müzik çalar kısmı. Müzik/ses setlerinde amfi dahili olur. Ekstra amfiye ihtiyaç duymazlar.

Bu müzik çaların çıkışı 75 Watt sanırım. Kolon çıkışlarını bulamadım.
Bir de resimdeki kolonun gücü çok düşük, yetersiz gelebilir belki.

Makine dediği müzik çalar kısmı. Müzik/ses setlerinde amfi dahili olur. Ekstra amfiye ihtiyaç duymazlar.

Bu müzik çaların çıkışı 75 Watt sanırım. Kolon çıkışlarını bulamadım.
Bir de resimdeki kolonun gücü çok düşük, yetersiz gelebilir belki.
Müzik çaların içinde tabiki amfi var. Hatta eskinin amfileri o kadar iyi ki o müzik çaların verdiği hazzı hiçbir şey vermez. Ancak o müzik çaları bilgisayara bağlaması pek mümkün durmuyor. En azından resimlerde ben aux benzeri bir çıkış göremedim.

Edit: Aux varmış. Ben sadece aux üzerinden dışarı çıkış var sanıyordum ancak sanırım tam terside var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı