Philips Marathon Ultimate Süpürge'nin suyla çalıştığını zanneden GittiGidiyor kullanıcısı

647624518

Hectopat
Makaleler
8
Ekran Alıntısı.PNG

Okurken ağzım açık kaldı. Bu kullanıcımızı birisi "Bu süpürge su ile çalışıyor" diye kandırmış herhalde. Yepyeni makinenin motorunu yaktı belki de, yazık. İnşallah yanlış süpürge ilanına bu yorumu yapmıştır diye sadece dua ediyorum.

Merhaba. Bu yorumu yapan kişi belli ki bir ironi denemesini bizlere yapmış, başka bir açıklaması da olamaz. Cyclone (toz torbasız) ve sulu sistem olan elektrik süpürgeleri %99.99 oranında ev tozunu bu her iki tipte nizami parça ve sünger filtreleri, hepa filtreleri kullanıldığında tutmuş olurlar, yani sıradan kağıt torbalı elektrik süpürgelerine göre toz emiş (emisyon) yüzdeleri çok yüksektir.

Cyclone (toz torbaız) olan süpürge teknolojisinde su kullanımı aslında sulu sistemde belirli bir çizgiye (seviyeye) kadar olanında gerekli olduğu halde, bu tiplerde çok gereksiz ve fazlası bahsedildiği üzere rsikli de olabilir, bir anlamda doğrudur. Ancak sürahinin dibinde çok az miktarda su veya çamaşır suyunun makinanın motoru için tam olarak yere paralel veya tam yatay konunmda kullanımda hiçbir riski de bulunmuyor, çünkü birkaç kapak veya çok az miktardaki bir çamaşır suyunu Fakir Ranger Elektronic'de ben bizzat denedim, hiçbir riski de olmuyor, şakayla karışık bunu net belirtmiş olayım.

Çünkü bazen süpürgeyi tenizlik amaçlı power'ından açtığımda motor çıkış filtresinden istenmeyen bir toz kokusunu duyduğumda sürahiyi açıp içine çok az miktarda çamaşır suyunu ilave ediyorum. Dışarıya olan toz kokusu ve egzoz çıkışındaki bu kötü koku içten absorbe edilip anında kayboloyor, deneme-yanılmayla edindiğim çok garip olan bir tecrübe şeklidir bu. Koku çıkmaması için filtre temziliği eksik kallmış olabilir derseniz bilakis her defasında tüm sünger filtrelerini tek tek yıkayıp iyice sıktıktan sonra makineyi kullanıyorum zaten.

Fakir Ranger Elektronic süpürgeye kendi kullanıcı yorumum: 2 yıl önce Koç-taş'dan word kartla 2 taksitle satın aldığım süpürge her yönüyle parça kalitesi, kolay kullanımı, 4AAAA özelliği ve özel ergonomisiyle, Alman mühendisliğinden çıkmış mükemmel bir makinadır. (Yalnızca sürahi lt. hacmi diğer markallara göre biraz düşüktür, bir eksisi olarak. Onun dışında son devrindeki kullanımı dışında orta devirlerde gürültü (dB) seviyesi katlanılabilir bir seviyededir veya çok normaldir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı