Philips Marka TV alınır mı?

MertHatipOglu

Kilopat
Yer
182. Filoda
Daha fazla  
İleride televizyon bakmayı düşünüyoruz ve Philips televizyonlardaki amblight özelliği çok hoşuma gidiyor. Fakat gördüğüm kadarıyla bu televizyonlar çok şikayet alıyor. Gerek işlemcisi olsun, gerek cihazın ömrü olsun. Kullanan var mı? Memnun mu?

Ben 50 pus 8505 versiyonunu kullanıyorum. Herhangi bir sorunu yok çok memnunum. Daha önce de Philips TV kullanıyordum. O bozulunca buna geçmiştim. Philips TV'lerin daha çok Saphi işletim sistemi olan modelleri fazla şikayet alıyor. Çünkü işletim sisteminden haberi olan olmayan uygun fiyatlı olduğu için direkt alıyor. Android kullanımı bekliyor ve haliyle kötü yorum alıyor. Ben hangi model alacaksınız bilmiyorum ancak Android modeli olanlardan almanızı tavsiye ederim. Saphi işletim sistemli modellerinden almak isterseniz sizi üzmez. Lakin internet tarayıcısından film vs. açamazsınız. Lakin YouTube, Amazon gibi uygulamalara girebilirsiniz. Yüklü olarak geliyor.

Görüntü kalitesinde (renk kalitesi vs.) LG'den sonra en iyi marka bence. Eskiden babam Philips teknik serviste çalışırdı. Evimizdeki Philips Series 4000 2017'den beri sorunsuz çalışıyor ama kumandasında sorun var, zor algılıyor.

Almadan önce ekranı iyice inceleyin. Herhangi bir problem varsa iade edersiniz. Bende Saphi işletim sistemi olan modeli var. İçindeki uygulamalar işimi görüyor. Ancak işletim sistemi ağır çalışıyor. Çok kötü değil idare edilir ama o kadar para verdikten sonra paranın hakkını vermesini bekliyorsunuz. Benim tercih etmemin sebebi ekranı kalitesi oldu. İşletim sistemi sıkıntısını ileride ekran teknolojisini destekleyen Android Box ya da Apple TV alarak halledeceğim.

Görüntü kalitesinde (renk kalitesi vs.) LG'den sonra en iyi marka bence. Eskiden babam Philips teknik serviste çalışırdı. Evimizdeki Philips Series 4000 2017'den beri sorunsuz çalışıyor ama kumandasında sorun var, zor algılıyor.
Evet kumandalardan garip bi şekilde şikayet var. Kumanda geç algılıyormuş galiba.
Philips’ler de artık eski Philips’ler gibi değil. Mümkünse Samsung, LG, Sony’den şaşmayın.
Siz neden böyle dediniz hocam?
Ben 50 pus 8505 versiyonunu kullanıyorum. Herhangi bir sorunu yok çok memnunum. Daha önce de Philips TV kullanıyordum. O bozulunca buna geçmiştim. Philips TV'lerin daha çok Saphi işletim sistemi olan modelleri fazla şikayet alıyor. Çünkü işletim sisteminden haberi olan olmayan uygun fiyatlı olduğu için direkt alıyor. Android kullanımı bekliyor ve haliyle kötü yorum alıyor. Ben hangi model alacaksınız bilmiyorum ancak Android modeli olanlardan almanızı tavsiye ederim. Saphi işletim sistemli modellerinden almak isterseniz sizi üzmez. Lakin internet tarayıcısından film vs. açamazsınız. Lakin YouTube, Amazon gibi uygulamalara girebilirsiniz. Yüklü olarak geliyor.
Alırsam Android alırım hocam

Philips teknik servis konusunda sıkıntılı. Eğer bir sorun çıkar ve parça değiştirmeleri gerekirse, ellerinde sıfır parça yok. Arızalı gelen TV'lerden tamir olan parçalarla değiştiriyorlar. Ama eğer garanti süresi bitmişse sizden sanki sıfır parça takmışlar gibi ücret istiyorlar. Annemin evinde yaklaşık 10 yıllık bir LED TV var Philips marka. Neyse ki bu zamana kadar bir sorun çıkartmadı. Açıkçası ben Samsung tercih ettim.

Siz neden böyle dediniz hocam?
Evet teknoloji şans işidir.
Evet bir modelde görülen sorun bütün modellerde görülecek diye bir şart yoktur.
Ancak zamanında ben de çok araştırdım, son zamanlarda şikayetleri çok fazlaydı.
Hatta geçen ay yatak odasına bir TV almak için mağazaya gittiğimde orada Philips öneriyorlardı, yanımdaki TV bakan bir kadın müşteri “aman o marka bizden uzak olsun, sülalece sorunlarından bıktık” dedi.

Şu videoyu da izlemenizi öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı