Philips SPK9404 oyuncu mouse incelemesi

Selamlar, bu gün kendime mouse almam gerektiğini düşündüm ve ortalama 2.5 saat araştırma yaptım ve çok kararsız kaldım. Birkaç arkadaş Philips'in SPK9404 modelini önermiş. Hemen gördükten sonra fiyat ve özelliklerini araştırdım. Araştırırken 5 şubat da bu ürünün şok marketlere gelip, 60 TL'ye satılacağını öğrendim. Bu gün gittim kararsız kalsam bile aldım çünkü eski kullandığım Mouse'yi elektrikçiden 25 TL'ye almıştım ve mouse çok dandikti. Bu konu da yardım isteyen arkadaşlarım, abilerim, ablalarım olursa diye inceleme açıyorum. Velhasıl kelam Philips'in SPK9404 modelinin fiyatını hak ediyor mu konusuna bir açıklık getirelim.

Mouse'u şok marketinden aldım, Mouse'u nereden alırsanız alın içinde garanti belgesi var mı diye sorun, bildiğim kadarı ile bu Mouse'un garantisi 1 yıl. Ben sorduğum zaman evet garanti belgesi var dediler tamam dedim aldım. Ön görünüş resimlerde ki gibi kutusu var, kutuyu açtım içinden;
1 adet karton.
1 adet naylon poşet.
1 adet de mouse :D
1 adet kullanım kılavuzu,
1 adet teknik servis ve 1 adet garanti belgesi çıktı resimde görüldüğü gibi.

Özellikler kısmı ise şu şekilde;
  • Mouse tipi ↪ optik.
  • Buton sayısı ↪ 6
  • Model ↪ spk9404.
  • Bağlantı arayüzü ↪ USB.
  • Oyuncu Mouse'u.
  • DPI ↪ 2400.
  • Marka ↪ Philips.
  • Tak&çalıştır ↪ mevcut.
  • RGB ↪ mevcut.
  • Makro tuşlar ↪ mevcut.

Öngörünüşe gelecek olur isek Mouse'u taktım ve çalıştırdım öncelikle elleri büyük olan kişiler için ideal benim elime tam oturdu 1-2 santimlik bir boşluk kaldı Mouse'u kullanırken eliniz birazcık geri alır iseniz bir sorun teşkil etmez, Mouse'un kablosu örgülü bir tasarıma sahip aşırı hoş görünüyor. RGB ışıklandırmasını aşırı beğendim, ha bire renk değiştiriyor. Scroll tekerleği çok güzel özellikle Counter-Strike 1.6 oynuyor iseniz duck yapmanıza veya bunny yapmanıza aşırı olanak sağlıyor. Sağ ve sol butonlara gelecek olur isek benim eski kullandığım mouse da sağ ve sol butonlar en hafif dokunuşta bile basıyordu ama bu mouse da böyle değil birazcık basınç vermeniz gerekiyor, sol buton da aynı şekil. DPI ayarlarına gelecek olur isek 4 kademeden oluşuyor, 800'den başlayıp 2400 DPI'a kadar çıkıyor. DPI ayarları ile çok işim yok o yüzden 2 de kullanıyorum. Özellikle Mouse'u tutuşu çok güzel yumuşak bir tutuş bizleri bekliyor. Mouse'un sol tarafında 2 adet makro butonu mevcut bunlar ile ınternet'te gezinir iken "önceki sayfaya dön ve daha yeniki sayfaya tekrar dön" olarak atanmış bunları herhangi bir program da olsun oyun da olsun kullanabiliyorsunuz. Örneğin ben Team speak 3 kullanıyorum ve mikrofonumu makro butonuna atadım ve çok kolaylık sağladı. Mouse'un alt kısmına gelecek olursak mouse, mouse pad üzerinde rahatça kayabiliyor kullandığım mouse Pad'in 5 para etmemesine rağmen rahat bir kullanım var. Oyun performansı kısmına gelecek olur isek yalnızca Counter-Strike 1.6 da test edebilme şansını yakaldım. Aim almak daha basit bir hâle geliyor.

Velhasıl kelam bu Mouse'un parasını hak ettiğini düşünüyorum, bilmiyorum tüm şok marketlerinde mi var ama yeni bir mouse almayı düşünen arkadaşlara F/P ürünü olarak bu Mouse'u önerebilirim. Bence tükenmeden alın. :D (bu arada resimler de ki kötü görüntü kalitesi için kusuruma bakmayın olduğu kadar olmadığı kader.)

incelememi okuduğunuz için teşekkürü bir borç bilirim. Bir yanlışım varsa moderatörler düzenler ise çok memnun olurum, sizlerin de bir sorusu olursa yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Son olarak bu incelemem işinize yaradı ise beğenmeyi unutmayın herkese iyi günler ♥

Dosya Ekleri

• IMG_20210206_142952.jpg
    IMG_20210206_142952.jpg
    261,3 KB · Görüntüleme: 90
  • IMG_20210206_145214.jpg
    IMG_20210206_145214.jpg
    74,9 KB · Görüntüleme: 86
  • IMG_20210206_145202.jpg
    IMG_20210206_145202.jpg
    47,9 KB · Görüntüleme: 106
Ellerinize sağlık.

Teşekkür ederim :)
60'a iyi ama şahsen ziva alırdım.

Güle güle kullanın.

Öncelikle teşekkür ederim. Ama dediğim gibi kafam karıştı bende önüme gelince aldım. :D

Geri
Yukarı