Phoenix Bilgisayar güvenilir midir?

Kendiniz toplarsanız aynı fiyata daha verimli bir bilgisayar elde edebilirsiniz. Anakartın kendisinde bulunan ses ve ethernet kartını ayrı gibi tanıtarak kar etmeye çalışıyorlar. Hazır bilgisayar pişmanlıktır.

Ben Sinopta yaşıyorum, burada bilgisayar toplamak için pek yer yok. Ben Gtx 770 alacağım diyorum gereksiz diyorlar, 200- 300 tl'ye ekran kartı daha iyi olur diyorlar. Toplayacaktım ama hazıra kaçtım.

Son düzenleyen: Moderatör:
200-300 liraya alınan ekran kartı Battelfield 4'ü açamaz. GTX770 iyi bir seçim. Ben de sitenin pek güvenilir olduğunu düşünmüyorum.

İnternetten alma ihtimaliniz yok mu ? İsterseniz montajını yine Vatan Bilgisayara yaptırabilirsiniz. Veya İnventus'tan alabilirsiniz.

Aynen öyle logout5, bende de Battlefield 4 orjinal var mültiplayer oynayamadığım için yeni pc alacağım zaten.

Murat Bey,

Kurduğunuz sistemin daha iyi olduğunu belirtmişsiniz fakat ben iyilik kavramını çözemedim. Phoenix belliki yeni kurulmakta olan bir şirket. Kullandıkları ürünlere ve sitelerinin içeriğini inceledim. Gerçekten söylemlerinin karşılığını verebilirlerse, Türkiyede uzun zamandır beklenen ve ihtiyaç duyulan "MARKA" olabilirler.

Ekran kartı olarak Zotac önermişsiniz. Sapphire ile Zotac aynı firmanın AMD ve Nvidia çözümlerini üreten firmalar. Genel olarak ürünlerinin fiyatları diğer markalara nazaran uygundur. "Phoenix" adlı firmanın kullandığı "Gainward" marka ekran kartları, dünyanın en sessiz, en performanslı ve pahalı ekran kartları olarak bilinir ve son saydığım nedenden ötürü Türkiye' ye getirme riskine girmemiştir hiçbir firma. Öte yandan "Fractal Design" gibi dünyanın en kaliteli, sessiz ve pahalı kasalarını üreten İsveç firması ile de anlaşarak Türkiye' ye getirmeyi göze almışlar. Diğer "Marka" bilgisayar şirketlerinin sistemleri ile kıyaslama yaptığımda, Phoenix' in gerçekten çok çok çok yenilikçi ve performanslı sistemler kurduğunu gördüm. Örneğin, birçoğumuzun haberinin bile olmadığı, örgü kablolama ve makaron kablo saklama teknikleri kullanmışlar. Bütün sistemlerinde Fractal Design' ın sıvı soğutma sistemlerini kullanmışlar. Kasa içi led döşeme yapmışlar. Kullandıkları PSU ları incelemenizi öneririm. Immortal adlı serilerinde 1000W Platinum PSU eşliğinde GTX780 Phantom GLH (Goes Like Hell) kullanmışlar ki rica ediyorum bu kartın amazon fiyatlarini EVGA ile karşılaştırın. Video incelemelerini izleyin. Arada dağlar kadar fark var... Gainward GTX 780 Phantom GLH Türkiye de son kullanıcı satışına sunulsa muhtemelen 3000TL duvarına yakın fiyatlarda olacaktir. Bu kart ile SLI yapmışlar...

Türk firmalarını yerin dibine sokmadan önce biraz izleyip, bekleyip görmek gerektiğini düşünüyorum. Fiyatları "MARKA" bir firma açısından ektra uygun durumda. Tek tek o parçaları toplayarak o sistemi daha ucuza kurmanız mümkün değil. Amazondan getirtseniz dahi...

Ben merakla işleme geçmelerini bekleyeceğim.

Saygılar,

Özgün Berber

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı