Phoenix Oblivion vs Toplama PC

Alp Taha Belek

Kilopat
Yer
Karşıyaka
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar aklıma takılan bi' şey var. Phoenix Oblivion almak mı daha avantajlı yoksa o fiyata toplama almak mı? Ne kadar uğraşırsak uğraşalım Phoenix kadar iyi kablo yönetimi yapamayız. Ayrıca marka olduğu için yaşanan sorunlarda çok yardımcı olabilirler. Ayrıca sorun çıkarsa kargo da bedava. Ve kasanın görünümü mükemmel. Ayrıca ben bilgisayar toplamaktan anlamıyorum. Son olarak o fiyata pc toplarsak performansın birbirine yakın olacağını düşünüyorum.
Phoenix Oblivion: www.phoenix.com.tr: Phoenix Performans ve Oyun Bilgisayarları | OBLIVION SERİSİ

Son düzenleme:
Alınması Mantıklı Geliyo bana içindeki parçaları tek tek hesapladın zamanda aynı fiyat cıkıyo.Dedin gibi adamların kablo yönetimleri çok güzel ve kasalarıda çok hoş düşünülebilir bi tercih oldugu bariz ortada.Yanlız bi kaç eksileride var tabiki.SSd 120gb yerine hemen hemen aynı fiyata 240 gb kıngston tercih edilebilirdi.Overclock imkanı yok mesela ama yinede gercekten güzel iş cıkarttıkları ortada.

Alınması Mantıklı Geliyo bana içindeki parçaları tek tek hesapladın zamanda aynı fiyat cıkıyo.Dedin gibi adamların kablo yönetimleri çok güzel ve kasalarıda çok hoş düşünülebilir bi tercih oldugu bariz ortada.Yanlız bi kaç eksileride var tabiki.SSd 120gb yerine hemen hemen aynı fiyata 240 gb kıngston tercih edilebilirdi.Overclock imkanı yok mesela ama yinede gercekten güzel iş cıkarttıkları ortada.
Teşekkürler. Oyunlar zaten HDD'ye kurulduğu için ve kuracağım programlar 120 Gb içine sığabileceği için SSD pek sorun değil benim için. Ayrıca işlemci o.c yapmaya gerek duyulan bir işlemci değil. Yeterince güçlü.

Konu güncel.

@Recep Baltaş

Toplama daha mantıklı bir tercih olacaktır. Kasaya taktıkları ekran kartının soğutması berbat, ayrıca o fiyata gereksiz abartılmış bileşenler kısılarak daha iyi sistemler toplanır. Adamlar çok güzel işçilik çıkartmışlar, kablolama falan harika ama kendin topladığın bilgisayarı kullanmanın zevkini vermez. Eğer çok paranız varsa ve bu işlerle uğraşmaktan zevk almıyorsanız tercih edilebilir. Aksi takdir de ben tavsiye etmiyorum.

Adamlar çok güzel kablolama yapmışta kasanın yan kapağı saydam değil. Üstün körü yapacağın bir kablolama ile arasında bir fark olmayacak...

Ancak ben ekran kartını pek beğenemedim maalesef. Tamam fanlarının değiştirilebilme özelliği güzel ancak çok ısınıyor gibi. Her oyunda 80 derece. İleride problem olabilir gibi.

Arkadaşlar teşekkürler. Alacağımdan değil merak ettiğimden sormuştum ama sanırım alacağım zaman toplama almam daha hayırlı olacaktır. Cevaplarınız için teşekkürler. Konu kilitlenebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı