Phoenix os boot sorunu

CmAMDx

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Dual boot olarak yüklemiş olduğum Phoenixos'u başlatamıyorum. Bilgisayarı yeniden başlattığımda işletim sistemi seç ekranından Phoenixos'u seçiyorum detecting e kadar geliyor ondan sonra ekran siyahlaşıyor ve bilgisayar tekrardan açılıyor bu hatayı nasıl giderebilirim?

Prime OS ile Windows seçme ekranında altta "Advanced Options" adlı bir kısım olması lazım oradan varsa eğer Phoenix OS DEBUG seçeneğini işaretle. Ekranda biraz bekle "Type exit to continue booting" adlı bir yazı veya benzeri bir yazı gelecek ilk başta klavyen çalışmayabilir sorun değil ardışık yazılar gittiğinde exit yaz sonra bir tane daha yazı gelecek hızlı birşekil de exit yaz. Bu yöntem gerçekten benim şans eseri bulduğum bir yöntem Prime OS ve Phoenix OS'da iken işe yaramıştı. Phoenix OS çok sıkıntılı bir işletim sistemi ve güncelde reklam kaynıyor. İşe yaramazsa sistem özelliklerini en ince detayına kadar buraya yaz sana bir adet Prime OS sürümü önereceğim. Bu arada sisteminiz 32 bit mi yoksa 64 bit mi ?

Son düzenleme:
Prime OS ile Windows seçme ekranında altta "Advanced Options" adlı bir kısım olması lazım oradan varsa eğer Phoenix OS DEBUG seçeneğini işaretle. Ekranda biraz bekle "Type exit to continue booting" adlı bir yazı veya benzeri bir yazı gelecek ilk başta klavyen çalışmayabilir sorun değil ardışık yazılar gittiğinde exit yaz sonra bir tane daha yazı gelecek hızlı birşekil de exit yaz. Bu yöntem gerçekten benim şans eseri bulduğum bir yöntem Prime OS ve Phoenix OS'da iken işe yaramıştı. Phoenix OS çok sıkıntılı bir işletim sistemi ve güncelde reklam kaynıyor. İşe yaramazsa sistem özelliklerini en ince detayına kadar buraya yaz sana bir adet Prime OS sürümü önereceğim. Bu arada sisteminiz 32 bit mi yoksa 64 bit mi ?

Seçim ekranında Advanced options yoktu. Sanırım Prime OS kurmak daha mantıklı. Sistemim 64 Bit. PC biraz eski bir PC. İşlemcim Intel Pentium Dual Core 3.33 GHz. Anakart ECS G41T-M7 (UEFI yok). RAM 4 GB DDR3.

Seçim ekranında Advanced options yoktu. Sanırım Prime OS kurmak daha mantıklı. Sistemim 64 Bit. PC biraz eski bir PC. İşlemcim Intel Pentium Dual Core 3.33 GHz. Anakart ECS G41T-M7 (UEFI yok). RAM 4 GB DDR3.
UEFI olmaması çok kötü oldu. Phoenix OS'u kurduğunuz disk normal bir disk mi yoksa ayrı olarak mı biçimlendirdiniz ? Eğer öyleyse denetim masasından Phoenix OS'u kaldırın ve Prime OS ile şansınızı deneyin. BIOS ekranından "Secure Boot" ayarını kapatın ve Prime OS'un sitesinden Prime OS Classic indirin ama ISO olarak. Elinizde en az 8 GB bir flash bellek varsa bilgisayara takın ve indirdiğiniz ISO dosyasına tıklayıp ne var ne yoksa kopyalayıp flash belleğin içine atın. Ardından Prime OS için Windows içinde ayrı bir disk biçimlendirin bu 32 GB veya 16 GB olabilir fark etmez. 16 GB için 16384 MB 32 GB için 32768 MB alan verin diske. Bilgisayarı USB ile başlattıktan sonra şu videoda ki adımları teker teker uygulayın. Siz daha önceden Phoenix OS kurduğunuz için kurulum esnasında eski EFI/GRUB 2 dosyaları silinsin mi gibisinden ingilizce bir soru soracaktır ona kesinlikle evet diyin. Kurulum bittikten sonra garanti amaçlı seçim ekranında "Advanced Options" kısmına gelin ve Prime OS DEBUG Mode'yi seçin. "Type exit to continue booting" adlı yazı ekrana geldikten sonra hemen "exit" yazamasınız bir 5-6 saniye bekleyin hızlıca geçen yazılar olacak o bittikten sonra "exit" yazın. Hemen ardından bir kez daha yazılar geçecek orda da "exit" yazın. En hatasız giriş yöntemi bu benim bildiğim kadarıyla. Ama anakartın UEFI desteklememesi çok sıkıntılı siz yinede şansınızı deneyin derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı