Phoenix OS

Yeni İşletim Sistemini Nasıl Buldunuz?

• Süper

Oy: 4 33,3%
  • Fena Değil

Oy: 6 50,0%
  • İdare Eder

Oy: 1 8,3%
  • Kötü

Oy: 1 8,3%

• Oy verenlerin toplamı
    12

milenyum0

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Herkese merhaba. Özellikle düşük işletim sistemi olanlar için Android altyapısını kullanan bir işletim sistemi keşfettim. İsmi Phoenix OS. SSD olursa daha pratik oluyor ancak HDD'de kullanılıyor. Tarayıcı basit oyunları falan rahatlıkla açıyor. PUBG oyununu hiç donmadan oynayabiliyorum. Klavye mouse için içinde gelen özel bir yazılımla oyunları oynayabiliyorsunuz. Ayrıca resimlerde de göreceğiniz üzere Nes oyunları da (Atari Oyunları) içinde geliyor. Sizin için ufak bir tavsiyeydi. Kurulum ve Yüklemede sorun yaşarsanız yorum yapmanız yeterli. Beğendiyseniz Beğen Butonunu Kullanınız.
İndirmek için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Screenshot_20200507-202824.jpg
Screenshot_20200507-202817.jpg
Screenshot_20200509-175414.jpg
Screenshot_20200509-180031.jpg
Screenshot_20200509-180041.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba İntel Atom işlemcili Samsung netbook var evde ve Windows 7 de yavaş olduğu için SSD ve 1 GB olan ram i 2 GB'a yükselttim hızlandı ama yine CPU %100 durumunda olduğu için çözüm bu olmadı.Linux tabanlı işletim sistemlerini denedim Lubuntu Linux Mint Debian vs yine aynı takılmalar kasmalar. Şu an da android os deniyorum Prime Os çalıştı ama ağır, Remix os gayet akıcı ve güzel olmuştu ama desteği sonlanmış durumda. Phoenix Os kurmak istiyorum BİOS Uefi olmadığı için her yolu denedim ama olmadı. Siz bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?

Cihaz bilgisi
Samsung NP-N150-JP01TR
Intel Atom® N455 İşlemci 512K Önbellek, 1,66 GHz
Ram 2 GB DDR3
SSD 120 GB

Dağıtım listesinde Phoenix OS olmadığı için onu denemedim. Denemek için dağıtımlardan hangisini seçmeliyim?

Aşağıda İso işaret kutucuğu varmış deniyorum bakalım
Unetbootin ile ISO dosyasını flaslamayi denediniz mi
Oldu teşekkür ederim şu an çok akıcı ve çok iyi ilk izlenimlerime göre takılma yok 🥳😄
Neler neler yapmıştım kaç gündür uğraşıyordum öneririm kesinlikle

Son düzenleme:
Dağıtım listesinde Phoenix OS olmadığı için onu denemedim. Denemek için dağıtımlardan hangisini seçmeliyim?

Aşağıda İso işaret kutucuğu varmış deniyorum bakalım

Oldu teşekkür ederim şu an çok akıcı ve çok iyi ilk izlenimlerime göre takılma yok 🥳😄
Neler neler yapmıştım kaç gündür uğraşıyordum öneririm kesinlikle
İşe yaradığına sevindim. Güle güle kullanın. Yalnız deneme sürüme reklam gömmüşler .

Evet reklam ne zaman çıkacak bekliyorum x86 versiyonunu indirmiştim ama sanırım VIP iptal edildiği phoenix os thunder v4-0 lite x64 versiyonu var. Aynı şekilde kurabilecek mi deneyeceğim
Bilmiyorum hangi sürümlerde var ancak vipi ve güncellemeyi rootla devre dışı bıraktım. Yasal değil önermiyorum.

Google hizmetleri güncelleme yapmamasının sebebi bu mudur?
Bende ki sürümde böyle bir hata yok. Sürüme de bakamıyorum bilgisayar yanımda değil.
Bu arada pubg mobile mikrofon çok bozuk. Onun için dosya yöneticisine tam yetki ile init.sh dosyayı googledan bulup root/etc klasörüne atın.

Geri
Yukarı