Çözüldü Photoshop CC 2017 Açıkken Fare İmleci Sürekli Dönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

One Lee Shan Lee

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10'da Photoshop CC 2017 açıkken fare imleci sürekli, sanki işlem yapar gibi dönüyor. Diğer programlar açıkken her şey normal ama Photoshop açıkken bu sorun ortaya çıkıyor. Bir kaç kez kaldırıp temiz kurulum yaptım ama sonuç değişmedi. Sistemde Kasperesky ile virüs taramasıda yaptım, birde Norton Power Eraser ile tarattım temiz çıktı.
Güç modunu performans olarak değiştirdim yine fayda etmedi.
Kod:
sfc /scannow
komutu ile hata onarım taramasıda yaptım(Yönetici olarak). Sonuç temiz. Neden hala Photoshop'da fare imleci sürekli dönüyor anlamadım gitti.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler...

PC'min Özellikleri:
a1.png

Kullandığım Photoshop sürümü:
a1-2.png

Photoshop açıkken görev yöneticisi:
a1-3.png

Ve sistemimde yüklü tüm programlar:
a2.png

@Recep Baltaş @MF @Murat5038 @BERWAR @BilgisayarKurdu @THE_MILLER @SypeR @Asım Demir @Mr_YAMYAM

Son düzenleme:
Çözüm
Sorunu çözdüm, bütün yardımcı olan hocalarıma çok teşekkür ederim.

Adobe-Photoshop-CC-2017.jpg

Photoshop CC 2017 sürekli dönen fare imleci çözümü:
Önce Photoshop'u kuruyoruz ve kurduktan sonra lisans anahtarı ile aktif edip kapatıyoruz. Sonrasında alttaki linkten dosyayı indiriyoruz.

Dosya:https://helpx.adobe.com/tr/x-produc...ownload-section/download-1/file.res/DL224.zip
Dosyayı indirip Rar'dan çıkarıyoruz. Şimdi
C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2017\Required\CEP\extensions klasöründeki com.adobe.DesignLibraryPanel.html klasörünü siliyoruz. Daha sonra
C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2017\Required\CEP\extensions klasörününde
com.adobe.DesignLibraryPanel.html
Adıyla yeni bir klasör oluşturuyoruz. Sonra indirdiğimiz ve Rar'dan çıkardığımız DL 2.2.4 klasöründe bulunan dosyaları bu oluşturduğumuz klasöre taşıyoruz. Tabiki yönetici izni isterse veriyoruz. Sorun çözüldü.

Adobe-Photoshop-CC-2018.jpg

Photoshop CC 2018 sürekli dönen fare imleci çözümü:
Önce Photoshop'u kuruyoruz ve kurduktan sonra lisans anahtarı ile aktif edip kapatıyoruz. Sonrasında alttaki linkten dosyayı indiriyoruz.

Dosya:https://helpx.adobe.com/content/dam/help/en/creative-cloud/help/uninstall-creative-cloud-desktop-app/_jcr_content/main-pars/download_section/download-1/Creative Cloud Uninstaller.zip
Bu indirdiğimiz Creative Cloud Uninstaller. ZIP dosyasını klasöre çıkarıyoruz. Çıkardığımız da içinde Creative Cloud Uninstaller.exe adlı uygulamayı açıyoruz. Creative Cloud masaüstü uygulamasını kaldırmak için sizden onay isteyecek. Resimde olduğu gibi uninstall seçeneğine tıklıyoruz.

v3_confirmation_uninstall.jpg

Uygulamayı kaldırdıktan sonra onay ekranı açılır. Close tıklayıp kapatıyoruz.

v2_uninstall_confirmation.png

Ve sorun çözüldü.

Daha sonra Adobe Creative Cloud uygulamasına ihtiyacınız olursa alttaki linkten indirip kuruyoruz:
Link:Adobe Creative Cloud

Şu an kullandığım işletim sistemi Windows 10 Pro 64 Bit Fall Creators 1709.
Saygılar ve sevgiler ile...
Sorunu çözdüm, bütün yardımcı olan hocalarıma çok teşekkür ederim.

Adobe-Photoshop-CC-2017.jpg

Photoshop CC 2017 sürekli dönen fare imleci çözümü:

Dosya:https://helpx.adobe.com/tr/x-produc...ownload-section/download-1/file.res/DL224.zip
Dosyayı indirip Rar'dan çıkarıyoruz. Şimdi
C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2017\Required\CEP\extensions klasöründeki com.adobe.DesignLibraryPanel.html klasörünü siliyoruz. Daha sonra
C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2017\Required\CEP\extensions klasörününde
com.adobe.DesignLibraryPanel.html
Adıyla yeni bir klasör oluşturuyoruz. Sonra indirdiğimiz ve Rar'dan çıkardığımız DL 2.2.4 klasöründe bulunan dosyaları bu oluşturduğumuz klasöre taşıyoruz. Tabiki yönetici izni isterse veriyoruz. Sorun çözüldü.

Adobe-Photoshop-CC-2018.jpg

Photoshop CC 2018 sürekli dönen fare imleci çözümü:

Dosya:https://helpx.adobe.com/content/dam/help/en/creative-cloud/help/uninstall-creative-cloud-desktop-app/_jcr_content/main-pars/download_section/download-1/Creative Cloud Uninstaller.zip
Bu indirdiğimiz Creative Cloud Uninstaller. ZIP dosyasını klasöre çıkarıyoruz. Çıkardığımız da içinde Creative Cloud Uninstaller.exe adlı uygulamayı açıyoruz. Creative Cloud masaüstü uygulamasını kaldırmak için sizden onay isteyecek. Resimde olduğu gibi uninstall seçeneğine tıklıyoruz.

v3_confirmation_uninstall.jpg

Uygulamayı kaldırdıktan sonra onay ekranı açılır. Close tıklayıp kapatıyoruz.

v2_uninstall_confirmation.png

Ve sorun çözüldü.

Daha sonra Adobe Creative Cloud uygulamasına ihtiyacınız olursa alttaki linkten indirip kuruyoruz:
Link:Adobe Creative Cloud

Şu an kullandığım işletim sistemi Windows 10 Pro 64 Bit Fall Creators 1709.
Saygılar ve sevgiler ile...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı