Photoshop CS5 NVIDIA Texture Tools çalışmıyor

epyc0

Femtopat
Daha fazla  
Photoshop CS5'e NVIDIA texture Tools eklentisini yükledim. Her şey sorunsuz çalışıyor ama nedense filtreler kısmında normalfiltermap filtresi çıkmıyor. Tekrar yükledim olmadı programı silip tekrar yükledim yine olmadı. Photoshop 2020 de denediğimde filtre orada gözüküyor ama filtreye tıklayınca program çöküyor.

Photoshop CS5'e NVIDIA texture Tools eklentisini yükledim. Her şey sorunsuz çalışıyor ama nedense filtreler kısmında normalfiltermap filtresi çıkmıyor. Tekrar yükledim olmadı programı silip tekrar yükledim yine olmadı. Photoshop 2020 de denediğimde filtre orada gözüküyor ama filtreye tıklayınca program çöküyor.
göbeküfleme.cfg active...
5göz.dll loaded...
müneccim.exe loading....

Sistem özelliklerini tahmin edelim mi yoksa bu zahmete girmeyelim diye bize sen söyler misin?

göbeküfleme. CFG active...
5göz.dll loaded...
müneccim.exe loading...

Sistem özelliklerini tahmin edelim mi yoksa bu zahmete girmeyelim diye bize sen söyler misin?

Yazmayı unutmuşum acele ediyordum
İşlemci: Intel Core i3 10100
Ekran kartı: Colorful GT1030 4GB
RAM: 8.00 GB
Anakart: Gigabyte H410M V3

Yazmayı unutmuşum acele ediyordum
İşlemci: Intel Core i3 10100
Ekran kartı: Colorful GT1030 4GB
RAM: 8.00 GB
Anakart: Gigabyte H410M V3
Harika oldu, işletim sistemin Win 10 diyelim.

PS CS5 orjinal mi? Gerçi orjinal olmasına gerek yok, kendileri kapattılar Cd-key sunucularını, para verenlerin parası yandı. PS CS5 Nvidia Texture tools çalıştıramayabilir, CS5 Extended olması gerek, versiyon Nvidia Texture Tools versiyon 8.51.0301.0345 son geçerli sürümmüş 2011 yılında.

PS 2020 orjinal mi?
PS 2020'de Help/About Plugins/ sekmeleri altında Camera Raw... ve D3D/DDS görüyor musun?
Görüyorsan şunu deneyebilirsin:
  1. PS'den çık.
  2. NVIDIA Photoshop Plug-ins 64 bit'i sil. (CS5'le uğraşırken eskiyi kurmuş olabilirsin)
  3. Kontrol et X:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop 2023\Plug-ins\File Formats\dds64.8bi dosyası duruyorsa sil.
  4. PS'e gir Help altındaki yere bak duruyor mu D3D...? Durmaması gerek.
  5. PS'den çık.
  6. Nvidia'dan yenisini indir ve kur.
  7. PS'e gir Help altındaki yerde DDS-Nivdia... diye yazıyorsa olması gerek.

Senin ihtiyacın Bump ve/veya Normal map ise PS 2020 ve sonrasında Filter/3D altında hazır script'ler mevcut.

Geri
Yukarı