Photoshop için R7 240 vs GT 710

Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayarımda Photshop ile uğraşıyorum ve ekran kartım paylaşımlı. O nedenle 8 GB RAM 6 GB kalıyor. Yakın bir zamanda slim kasaya geçeceğim sizce 2 GB R7 240 mı yoksa 2 GB GT710 mu? Bu iki kart seçeneğim var. Acaba hangisini almalıyım? Photoshop'ta en iyi performansı hangisi verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bişey daha soracağım kartları vatandan alacağım mecburen ancak msi mi alsam asus mu alsam aralarında 50 tl fiyat farkı var. Eğer 1 2 fps fark olur diyorsanız asus alacağım.

Şimdi baktığımda bu ürünler var:

MSI R7 240 LP V1 2GB DDR3 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Msi Radeon R7 240 2GB DDR3 Ekran Kartı - R7 240 2GD3 LPV2

Asus R7 240 2 GB Ekran Kartı Fiyatı - Vatan Bilgisayar -

Teki zaten stokta yok, geleceğini de sanmam. MSI olanın çekirdek hızı yüksek. Daha etkin görünen bir soğutması olduğu için siz de biraz ek yapabilirsiniz. Güç tüketimine Vatan Bilgisayar'ın birine 35 diğerine 75 Watt yazması ilginç geldi. Maalesef AMD sitesinde böyle bilgileri adam akıllı paylaşmıyor ya da sonradan kaldırıyor. Kabaca baktığımda bulamadım. Nvidia bir kart olsa direkt bulunabiliyor. Ama düşündüğümüzde PCI portunun maksimum 75 Watt çekebiliyor olması gerekiyor. O fiyat farkına değip değmeyeceğini bilmiyorum. 3-5 TL fark verip R7 250 modelini alabilirsiniz.
Hatta ne kadar güvenilirdir bilmiyorum ama şöyle bir ürün de var.

Şimdi baktığımda bu ürünler var:

MSI R7 240 LP V1 2GB DDR3 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Msi Radeon R7 240 2GB DDR3 Ekran Kartı - R7 240 2GD3 LPV2

Asus R7 240 2 GB Ekran Kartı Fiyatı - Vatan Bilgisayar -

Teki zaten stokta yok, geleceğini de sanmam. MSI olanın çekirdek hızı yüksek. Daha etkin görünen bir soğutması olduğu için siz de biraz ek yapabilirsiniz. Güç tüketimine Vatan Bilgisayar'ın birine 35 diğerine 75 Watt yazması ilginç geldi. Maalesef AMD sitesinde böyle bilgileri adam akıllı paylaşmıyor ya da sonradan kaldırıyor. Kabaca baktığımda bulamadım. Nvidia bir kart olsa direkt bulunabiliyor. Ama düşündüğümüzde PCI portunun maksimum 75 Watt çekebiliyor olması gerekiyor. O fiyat farkına değip değmeyeceğini bilmiyorum. 3-5 TL fark verip R7 250 modelini alabilirsiniz.
Hatta ne kadar güvenilirdir bilmiyorum ama şöyle bir ürün de var.
yakın zamanda low profile sisteme gececeğim o nedenle bu kartlardan birini kullanmam gerekiyor

2. el olarak 100-130 TL'ye bulabileceğin bir kart. Bu kartlara sıfır para vermek ahmaklık.
İkinci ele güvenemiyorum, hayatımda 2 defa pc aldım ve ikiside sıfırdı 2 . el alsam bile kutu içeriği duruyormudurki ?
Ben bu parçayı slim kasa için kullancağım arka braketler duruyormudurki araştırmak lazım

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı