TUF Gaming VG27AQML1A monitör ekran gidip geliyor

ihsan_

Hectopat
Monitörün ekranı gidip geliyor ara sıra. Oyuna girdiğimde veya video açtığımda daha sık oluyor. Eski monitörümde böyle bir sorun yoktu. Gidip yeni monitör aldım ama niye böyle yapıyor anlamadım. Daha monitör sıfır.

Monitörün ekranı gidip geliyor ara sıra. Oyuna girdiğimde veya video açtığımda daha sık oluyor. Eski monitörümde böyle bir sorun yoktu. Gidip yeni monitör aldım ama niye böyle yapıyor anlamadım. Daha monitör sıfır.
Display ise HDMI ile, HDMI ise Display kablo ile denemenizi öneririm.

Display ise HDMI ile, HDMI ise display kablo ile denemenizi öneririm.

Monitör 260Hz destekliyor HDMI kullandığımda maksimum 144 destekliyor. HDMI ile 30 dakikadır kullanıyorum takılma olmadı şaka gibi. Bunun sebebi nedir? Hz'yi yükseltmem mi?

Dediğim gibi HDMI da olmuyor displayde oluyor ama displaydeyken 260 hze çekiyorum. Lütfen yetkin biri yazsın.

Son düzenleme:
Monitör 260Hz destekliyor HDMI kullandığımda maksimum 144 destekliyor. HDMI ile 30 dakikadır kullanıyorum takılma olmadı şaka gibi. Bunun sebebi nedir? Hz'yi yükseltmem mi?

Dediğim gibi HDMI da olmuyor displayde oluyor ama displaydeyken 260 hze çekiyorum. Lütfen yetkin biri yazsın.
Farklı bir Dısplay kablosuyla denemeniz mümkün mü acaba?

Yarın ilk işim yeni bir display kablosu almak olacak. Yarın sizleri bilgilendiririm.
Hocam deneyin deme sebebim kablodan ya da monitör veya bilgisayar soketinden kaynaklı bir problem var mı yok mu onu anlamak. Eğer ki yeni kabloda sıkıntı yaşamaz iseniz problem kablo kaynaklı denilebilir. Umarım öyledir.

DisplayPort'u hangisinden almalıyım. Aklımda bizim mahalle bilgisayarcısından almak var ama bu DisplayPort'lar aralarında dallara ayrılıyormuş 1.2, 1.4 gibisinden. Hangi DisplayPort'unu tercih etmeliyim 2K 260Hz bir monitor için?

DP ile bağla ama Overclock modunu aktif etmeden kullanmayı dene. Eğer 240 Hz'deyken sıkıntı yaşamıyorsan panel overclocku kaldıramıyordur, 240 Hz'ye çektiğinde hala sorun yaşıyorsan DP portunda veya kabloda sorun olabilir.

DP ile bağla ama overclock modunu aktif etmeden kullanmayı dene. Eğer 240 Hz'deyken sıkıntı yaşamıyorsan panel overclocku kaldıramıyordur, 240 Hz'ye çektiğinde hala sorun yaşıyorsan DP portunda veya kabloda sorun olabilir.

Ekran kartımı ve monitörümü servise verdim. Ekran kartımda 4K oyun testi yapmışlar, her türlü testi yapmışlar ve ekran kartımda bir sorun olmadığını söyleyip termal macunu filan değiştirip bana geri verdiler.

Monitörde ise sorun ile ilgili bana hiçbir bilgi verilmedi, direkt olarak iade hakkı kazanmıştır denildi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videolar servise gönderdiğim videolar.

-
-
-
Konu kapanmış gibi gözüküyor değil mi? Sorun monitörde, yani sorun çözüldü ama malesef başka bir konu var :D asıl mesele şu. Şu an 1080p 144Hz HDMI kablosu ile kullandığım monitörümde de bu ekranın kararıp geri gelme sorunu oluyor. Günde 2 kez oluyor diğerine oranla nadir gerçekleşiyor. Lütfen bu konuda yardımcı olun teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı